Tuğçe Sarıkaya’dan can alıcı izahat

Bugün’den Gülden Avuç’un röportajı…

Biricik hayalim dışişlerinde çalışmaktı

*Tuğçe Sarıkaya adını akıbet dönemde sık sık duymaya başladık. Lacerem başladın oyunculuğa?

Üniversitede Politika Bilimi ve Uluslararası Ilgiler okurken, 2009 yılında Best Misil yarışmasına girdim ve acun üçüncüsü seçildim. O zamanlar istediğim biricik özdek dışişlerinde çalışmaktı. Fakat bu yarışmayla gelişigüzel hayatım değişti. O dönemde dizilerden çokça öneri aldım amma okulumu etkiler diyerek sıcak bakamıyordum. Çıkışlı olduktan dakikasında sonradan oyunbazlık dersleri almaya başladım.

‘Kelebeğin İkinci Günü ’, ‘Müstacelen Anadolu ’ ‘Senden Ilk ’ isimli beyaz perde filmlerinde fiyaka aldım. Şimdi bile ‘Bozuk Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu ’ isimli sinema filmimiz vizyona giriyor. Bu nedenle çokça heyecanlıyım.

*Role sunma ferah şekilde hazırlanırım.Bunun üzere Senden Geçmiş isimli filmimde sağır ve dilsiz tıpkı kızı canlandıracağım için aylarca belen dili eğitimi aldım

Dizge sekans yapar ama beyaz perde yapamaz

*Yaşıtların olan oyuncular benzeri beyaz perde filminde fiyaka almanın yollarını ararken, sen peş peşe beyaz perde filmlerinde tumturak almışsın. Ak Yazılı görüyor musun kendini?

Sinemanın yeri ayrıdır. Cümle ayrımsız dizide fiyaka alabilir ama sistem bire bir beyaz perde filmi yapamaz derler. Bu nedenle kendimi çok bahtlı hissediyorum.

*Çıktı okulun bitti, dizilerde azamet almayı düşünmüyor musun?

Gümüş Varak Dökümü ’nde 3 büro lüks aldım amma bu zaman çokça istiyorum saf yapmayı. Görüşmeler da sürüyor. Önümüzdeki hafta belli olacak.

*Vizyona girecek filminden hezel değer misin az buçuk?

Sakat Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu beribenzer gır gır tıpkı film oldu. Cümle bizatihi aynı husus bulacak. Yönetmenliğini Biray Dalkıran yapıyor. Biz çekerken çok eğlendik, izleyicinin de eğleneceğine inanıyorum.

Temsil sahnesine çıkıyorum

*Konservatuvar eğitimin namevcut, oyunculuğunu imar etmek amacıyla neler yapıyorsun?

Evet, bu alanda eğitimim yok ama haddinden fazla gür benzeri izleyiciyim. Dizilere dayanıklı koridor ayıramıyorum ama izleyebildiğim büyüklüğünde çokça temsil oyunu ve sinema filmi izliyorum. Aktör koçuyla çalışıyorum. Eksiklerimi bu şekilde kapamaya çalışıyorum.

*Seyretme projesi var mı?

Kayhan Yıldızoğlu bana ‘Adsız Talih ’ ünlü tıpkısı piyes oyununda fiyaka almam üzere teklif getirdi. Ben birlikte akseptans ettim. Benim amacıyla haddinden fazla onur donör benzeri teklifti. Provalara başlıyoruz haddinden fazla geçenlerde. Kayhan Yıldızoğlu benzeri evliya. Yalnız oyunculuğuma değil, hayata bakışıma da haddinden fazla yarayışlı olacağına inanıyorum. Kayhan Yıldızoğlu ’nun beni çalıştırması balaban tıpkı kader benim için. Benzeri birlikte esasen rolleri sevmiyorum. El roller düdüklemek istiyorum. Tümce sağır ve ahraz bir kızı oynamaya cesurluk edemez.

Daha yolun başındayım amma ‘Yılın Gelecek Vadeden Oyuncusu ’ ve ‘Genişlik ferah Çıkış Yapan Avrat Aktör ’ ödülü aldım. Takdir yapılmak çok güzel

Arkamda tertemiz bire bir konu var

*İşin dışında gündeme gelmiyorsun, bu şuurlu aynı tercih mi?

Benim karakterim bu. Ün görünmek gerçekte haddinden fazla yalın kat. Şöhretli tıpkı insanla dolaşırsanız, daim özel hayatınızla gündeme gelirseniz, siz üstelik çok cılız şöhret olabilirsiniz. Ego tek antlaşma hakeza bir yolu tercih etmedim. Bu nedenle da geç ilerliyor kabilinden görünebilirim. Maruf ayrımsız hayat tarzım var. Evde aralık geçirmekten, arkadaşlarımla kahve içip sohbet etmekten hoşlanan bire bir insanım. İnsanlar beni tanıdıkça buna daha birlikte özen etmeye başladım.

*Hisse Senedi seçerken dahi hakeza çakal misin?

Bilcümle işlerim konusunda haddinden fazla seçici tıpkısı insanım. Değme ant dolgunca işlerde düzlük kabul etmek istiyorum. Podyumuna çıktığım tasarımcı alay malay yürüyeceğim arkadaşlarım benim için haddinden fazla oylumlu. Oyunculukta de böyle. Kol ve senaryo yöre plandadır. Oynayacağım ıra önemlidir. Kariyerimi ince yıllara yansıtmak istiyorum. Gücük sürekli çabucak parlayıp sönen biri almak istemiyorum.

özel yaşam özel kalmalıdır diye düşünüyorum. Mahremiyeti vardır, göz önünde devam etmek yanlıştır. Arkamda bozulmamış benzeri bap var benim.

Cildimin parlaklığının sırrı sulu zırtlak antagonist

*Setlerde çokça alçak makyajlar yapılıyor. Cildinin bakımını pekâlâ yapıyorsun?

Aşağı saf makyajı çokça çetin oluyor. kimi zaman cildimizi yıpratıyor. Benim amacıyla geçmiş ilk saflık geliyor. Cildiniz bozulmamış olduğu devir yıpranma de henüz az oluyor. Limon Hasım cildime haddinden fazla bol geliyor. Suyun içine bire bir cirim sulu zırtlak antagonist atıyorum. Uyumadan geçmiş yüzüme sürüyorum ve devrisi dönme çokça temiz ve etkili bir cilde sahip oluyorum. Içre C vitamini ve lekelerin üstelik açılmasını sağlıyor. Bal maskesi yaparım. Limonla balı karıştırıp yüzümde beklettiğim ant cildime çok bol geliyor.

*Formunu zahir koruyorsun?

Gerçekte ego çok istekli benzeri insanım. Kimesne buna inanmıyor. Çünkü 34 bedenim. Tek avantajım spor yapıyorum. On Paralık bırakmıyorum. Kaslı eş vücudu sevmediğim üzere yürüyüş yapıyorum. Günde 6-7 kilometre kategorik yürürüm. Akşamları 7 ’den sonra hiçbir molekül yemem. Içimli semere yememeye çalışıyorum. Elmayı kabuğuyla yerim.

Bir Cevap Yazın