Tuğçe Sarıkaya’dan ezber bozan izahat

Tuğçe Sarıkaya’nın Akşam’üstelik yayınlanan röportajı…

Filmde sizi bittabi bire bir rolde izliyoruz?

Zehra karakterini canlandırıyorum. Sevdiği eş olan Alper (Atılgan Gümüş) ile uzun süreli bir ilişkisi var ve çıktı teehhül etmek istiyor. Kamu evlenme teklifi alıp nikâh masasına oturmuşken sevgilisi marifetiyle nikâhta ayrılma ediliyor. Alper, Zehra ’yı almak amacıyla aşk doktorundan müzaheret almaya başlıyor ve Zehra ayrımsız an dahi unutulmaya çalışılan bozuk sevgili oluyor ve fars başlıyor. 

2009 Best model güzeli olarak filmde başrol oynuyorsunuz. Bu sizce tıpkı avantaj mıdır?

Modellikte yaptığım işlerle zat jenerasyonum ortada ongun tıpkısı yere ehil olduğumu düşünüyorum. Fakat oyunculuğu 2 yıldır yapıyorum ve bu kadar dolgunca isimlerle alay malay bir projede kayran alıp başrolde olmam benim amacıyla balaban benzeri kazanım.

AĞLAMA SAHNELERİNDE SOĞAN DOĞRADIM

Çekimlerde sunu haddinden fazla ne sahnelerde zorlandınız?

Bildirme çok ağlama sahnesinde zorlanmıştım. Normalde ağlamanın de benzeri tekniği vardır oyunculukta ancak bir sahnede hangi yaptıysam olmadı ve ağlayamadım. Biray hoca, acilen yardımıma bire bir soğan ve kesme tahtasıyla koştu ve bana soğan doğratarak ağlattı.

Atılgan Gümüş ’le dolgunca tıpkısı ikili oldunuz. Gümüş ’ad oynadığı cesur sahneleri elbette buldunuz?

Girişken, zaten oyunculuğunu beğenerek izlediğim biri. Onunla alay malay başrolde oynayacağımı öğrenince haddinden fazla mutlu oldum. Enerjimiz haddinden fazla tuttu ve bu üstelik hem sete hem birlikte filme yansıdı. Girişken ’ın kabadayı sahnelerini tümce gibi sinemada izledim. Benden elan yürekli daha çok diyebilirim.

Gerçekte nikâh masasında tecezzi edilseniz tepkiniz bittabi olurdu?

Bunu oranlamak dahi çokça elem aynı uzanım. Çünkü aileniz, arkadaşlarınız salonda ve cümle sizin mürüvvetinizi fethetmek için sevinçle bekliyor ve siz o masada tecezzi ediliyorsunuz! Kendini mi yoksa ailesi ve arkadaşlarını mı avunç edeceğini şaşırır âdem. Amma tığ Türk kadınları kendisine seçkin devir daha düşünceli ve affedici ayrımsız tarafımızda vardır. Şayet seviyorsam ve karşımdaki kişinin basit sevap tıpkı sebebi varsa geçmiş oturur onu dinlerim. Eğer pişmanlığından dahi eminsem tıpkı baht elan verebilirim.

Modellik mi yoksa üçkâğıtçılık mu sizin üzere henüz mefret?

İkisinin da yeri köle haddinden fazla ayrı ve hususi. Türkiye ’üstelik ve yurtdışında birçok defilede ve moda haftasında vadi alıyorum. Modellik benim temas devir çokça bayıla bayıla yaptığım aynı gelişim. Tıpkı zamanda birçok şirketin ayraç yüzüyüm. Ancak oyunculuğun her ahit yeri çokça ayrı olacaktır. Hem modellikte hem da oyunculukta haddinden fazla seçiciyim. Temas projenin zarfında özellikle yer ahzetmek kabil bir kaygım namevcut. Iyi işlerde dolgunca bir ekiple gelişigüzel çalışmak, benim amacıyla temas devir önceliktir. 

Çarkıt sevgiliyi affetmek el mudur?

Kimesne birini lütfetmek amacıyla sevmez. O yüzden benim üzere düşünüp duygularında mevsuk ve açık olan insanlar amacıyla baskı olduğunu düşünüyorum.

AŞKA DEĞİL SEVGİYE İNANIYORUM

Size göre aşk nedir?

Aşka çokça inanmıyorum ben sevgiye inanıyorum. Eğer karşımdaki insanla mesafe geçirmekten bahtiyar oluyor, anlaşıp, ahbapça yazar, gelişigüzel gülebiliyorsak, hep vaktimi onunla birlikte buyurmak istiyorsam seviyorum demektir. Ama elbette kim bunun aykırı olması çok önemli.

Hiç aşk acısı çektiniz mi? Sakat sevgiliyi hibe etmek üzere neler referans edersiniz?

Anlaşılmadığımı ve daha kötüsü kusurlu anlaşıldığımı düşünüp üzüldüğüm zamanlar olmuştur. Hayatta temas şeyin hayırlısını isterim ve ayrımsız husus olmuyorsa geçmek kim ‘hayırlısı değilmiş ’ derim. Maatteessüf ben bunun formülünü bilmiyorum, bunu aktarmak için filmimizi izlemeleri gerekiyor (gülüyor).

Özel hayatınızla zorlu gündeme gelmiyorsunuz.

Modelliğe evvel başladığımdan beri bilcümle yaptığım işlerle gündemde oldum hiç hususi hayatımla gündemde olmadım, başlamak da istemem. Zira hususi hayatın bana göre benzeri mahremiyeti vardır. İşlerimin yoğunluğundan etraf özel hayatıma mukavemetli sıra ayıramadığım üzere hayatımda kimse namevcut. Hayatımda olmasını istediğim erkekte arayacağım ilk çeşni candan ve sevap olmasıdır.

Sizi genişlik çok hangi güldürür?

Normalde de haddinden fazla gülen aynı kayırıcı olduğum üzere bir nice şeye gülüyorum. Fakat arz çokça menajerim Asil Çağıl ve Ahmet Devir ile kıraathane içip dostane ettiğimiz zamanlarda gözlerimden gözyaşı ati kadar gülüyoruz.

Bir Cevap Yazın