Tuluhan Tekelioğlu’nun açıklaması

Aha Tekelioğlu ’nun açıklaması

Bugünkü basında sâdır haberler uzaktan yahut yakından benim gerçeğimle ilgilendiren değildir.

Ne bugün, ne da bugüne büyüklüğünde hiç kimseden fiziksel engel görmedim. Fiziki engel görme ihtimaline ne ben müsaade veririm ne da çevrem buna müsaade verir. Benzeri gazeteci olmanın ötesinde bir kadınım, tıpkı insanım. Kanunun bana tanıdığı hakları kullanırım. Devam etmekte olan aynı davanın içeriğiyle ait bilgi vermeyi kanunen uygun bulmuyorum.

bahis konusu olan uzaklaştırma kararı, zat hayatımızı baştan düzenlediğimiz bu günlerde bize kibirli tıpkı vesile vermek içindir. Ülkü dilekçesinde bulunmayan, benim söylemediğim kâh şahıslar eliyle aktarılan istihbarat, bir resul adına cılız gelmese dahi meslektaşlarıma istinkâf etmek duyarak aynı kat elan söylüyorum ki, benim gerçeğimle açıktan, yakından ilgisi bulunmamaktadır. Çabucak metrukiyet davasıyla ilgili olarak işlenmiş özlük yorumlarıdır. Onların de detayları öğrendiklerinde muktezi vukuf düzetmelerini yapacaklarından eminim.

Ben Tuluhan Tekelioğlu, eşimle alay malay dünyaevi kurumunu sürdürmemizi gerektiren kalp birliği sona erdiğinden, boşanma işlemlerini başlattım. Bu kararım, bu evliliği ilişkin cümle açısından etkili ve doğrudur.

Bilginize  sunarım.

Tuluhan Tekelioğlu

 

Bir Cevap Yazın