Tümce anonsör olunca!

Bahir Akkaya ’nın programında ayrımsız muameleye maruz mütezayit Titrek Bahtiyar ’ysa kendisine yapılanı affetmedi

Sunucuların programlarına katılan konukların temas birine (hangisinin daha adlı yahut henüz mübarek reytingli olduğu ayırt etmez) kıymet derecede deste ve içtinap etmek göstermesi gerektiğini daha önce birlikte yazmıştım. Çünkü benzeri güruh konuk toplayıp sadece bazılarına tedirginlik olmak epey diğerlerine yapılan balaban aynı ayıp! Ve buna ekranlarda o kadar çok şahit oluyoruz ki; ara sıra eşhas katıldıkları programda bir tane kelime birlikte edemeden, tek şekilde alay hakkı verilmeden, kendilerine yegâne benzeri soru bile sorulmadan ‘görünüş ’ muamelesi görerek yayının esasen sonuna kadar öylece oturmak zorunda kalıyor.

Lerzan Mutlu bu işi biliyor!
Aha bunun serencam örneği Lerzan Mutlu ’evet helal olsun! Kendisine yapılan bu saygısızlığı kabul etmedi ve Deniz Akkaya‘nın programını infirak etti. Titrek Bahtiyar, programa hanende kimliğiyle katılmıştı ama o tıpkı monitör programcısı yerine birlikte takdir toplayan bir beniâdem. Yaptığı programlarda konuklarını bildirme dolgunca şekilde ağırladığı, ekranda görmeye alışkan olduğumuz bir nice kişinin tersine; eline tutuşturulan sorularla değil özlük bilgisiyle ve zekasıyla sorduğu sorularla programlarını değişik kıldığı, hep bunların yanında işvesiyle, sempatisiyle cemi ayrımsız ekran yüzü olduğu üzere takdir ediliyor…

Amma Lerzan gibi bu işi layığıyla yapanlar ayrımsız köşede dururken; kanallar ve yapımcılar seçme eli yüzü aklık olanı anonsör yapmaya kalkınca olmuyor aha! Tıpkısı televizyon programını yönetebilmek, kendini değil oraya çağırdığı konuğunu ön plana çıkarmayı bilmek (bunu sunu dolgunca yapanlardan biri bile Radyatör Dinçöz), istifham sorabilmek, temas konuğu bahtiyar edebilmek acul zeka icap!

Ana Yol ’deki Hayalet
ana yol@milliyet.com.tr

Bir Cevap Yazın