Tuncel Kurtiz: Bana ‘Dayı’ deme yeğen!

Büyük Eyüboğlu, Ulusallık ’teki yazısında Tuncel Kurtiz ’le karşılaşıp ’çatal yürekli ’ diyerek hitab eden bir izleyicinin mektubunu yayınladı.

TIPKI HAYRANI TUNCEL KURTİZ E DAYI DEDİ BAŞINA NELER GELDİ

Mehmet Akgül ünlü okurumuzdan ilginç benzeri e – el aldım… Akgül ’nam yazdıkları “Ezel” dizisindeki “Yürekli” karakteriyle çabucak fenomen haline mevrut Tuncel Kurtiz ’le karşılaştıklarında yaşadıklarına dairdi…
Önce Akgül ’nam yazdıklarına vadi isnat etmek, sonraları da birkaç satır yorum fayrap etmek istiyorum. Işte Akgül ’ad yaşadığı hayalet kırıklığına dair yazdıkları:

Edremit Akçay ’de tıpkı benzin istasyonundan benzen alırken, benzin istasyonunun marketinde Tuncel Kurtiz ile ad-ı ayrıksı ’Keleş ’ ile karşılaştım. Kendisine ’Çatal Yürekli ’ diyerek seslenme edildiği ve bildirişim kurulmak istenildiği devir burun yapıyormuş, elan bilahare öğrendim.
13 yaşındaki oğluma kendisini gösterdim ve elimi uzun uzadıya “Bıçkın selam” dedim. Yüzüme birlikte bakmadan, benimle tokalaşmadı ve ’Dram ağrıyor ’ dedi.

Henüz sonraları benzinlik çalışanı, bana dönerek, kendisinin sonsuz buraya benzin almaya geldiğini ve ’Tuncel Satma ’ diyen kişilerle bildirişim kurduğunu, ’Bıçkın ’ diyerek hitap edenlerle on paralık ilgilen- mediğini söyledi.

Tuncel düşünce uzun bire bir konuşma yaşamı olduğunu biliyorum. Mufassal görüşme yaşamı ve 74 almanak sahn tecrübesiyle hayranlarına yapmış olduğu bu niteliksiz davranışın namına ve sanatkâr kişiliğine on paralık yakışmadığını düşünüyorum. Kendisini muhip ve şu anda bulunduğu yere kendisini taşıyan hayranlarına henüz hürmetkâr ve onlarla kendisinin beyninde yabansı sınırlamalar koymazsa bence Atatürk ’ün, ’Gelişigüzel öz olabilirsiniz amma sanatçı olamazsınız ’ tanımına elan uymuş tamam.

Sevgili okurumuz Mehmet Akgül ’ün anlattıkları konusunda aslında yazılacak çokça husus, yapılacak haddinden fazla kıymetlendirme var.

Fakat ego yer iyisi, “kıssadan behre” misali bu konuda söylenmiş bildirme iyicene sözle konuyu noktalayayım:
“Tayf kırıklığı daim olmak istemiyorsan, idolünle muarefe.”
Bir Nice öğün ben üstelik şahit oldum, bu konuda maatteessüf ki, nitelik hakeza…

Bir Cevap Yazın