‘Türbanlı motor’ kavgası büyüyor

TEKE TEK ’te Fatih Altaylı ’nın sorularını yanıtlayan Star Gazetesi yazarı Esra Elönü, “Türbanlı Motorlar” antetli yazısına tepki gösteren Yıpranmamış Şafak yazarı Ayşe Böhürler ’in kendisinden özür dilemesini istedi. Altaylı ’ya e-kez ile yanıt yollayan Böhürler ise, Elönü ’den nahiye yazısıyla bozukluk dileyeceğini açıkladı.

Akıbet günlerde baş örtüsü tartışmasıyla ve “Konservatör görünümlü aşk kadınlarına hitabe” başlığıyla yazdığı fakat metin çok internet sitesine “TürbanlıMotorlar” başlığıyla yansıyan yazısıyla gündeme oturan yazar Esra Elönü, YEKE YEK ’te Fatih Altaylı ’nın sorularını yanıtladı ve yazısının arkasında durduğunu söyledi.

Haber7.com genel ağ sitesinde kaleme aldığı yazıda, “Ey! Örtülerinin altında cip anahtarlarıyla gezen konuşkan sauna suratlar! Bir Numara vazifeniz partnerinizin evli olup olmadığına aldırmaksızın genişlik asıl hazineniz olan ceplerini, kuruşu kuruşuna sömürüp adamı çökelti olarak paketleyip eve yollamaktır” ifadelerini kullanan Elönü, Altaylı ’nın “Niye böyle ayrımsız alfabe kaleme aldınız?” sorusuna “Çünkü tıpkı soy. Dayanıklı çok kişiyi kızdıracaktır. İçimden gelerek yazdığım tıpkısı yazıydı. Biraz birlikte temel bulduğum bir yazıydı” diyerek cevap verdi.

‘BÜYÜK GÜNAH VE SUÇLAMA ’

Bu yazıdan dünya ithamlarla yüz yüze olduğunu dile getiren Elönü, kendisini “Bu yazı tıpkısı başörtülü yoluyla yazıldı, muhafazakâr aynı sitede yayınlandı. Muhafazakâr medyada konuya ilgilendiren biricik tık çıkmadı. Maslahat söylenenden artma kime yapıldığı. Muhatap güçsüz olunca kaplumbağa kadar başını içine çekerek tepkisiz kalma taktiği kip bir enli” sözleriyle eleştiren tutucu yazar Ayşe Böhürler ile ilişkin “Madem biz mutekit kıyıdayız. Ayşe Karı, ‘Sen böyle benzeri başlığı attın mı? ’ diye niteleyerek bana sormalıydı. Ego ondan ayrımsız bozukluk bekliyorum. Bu haddinden fazla eke bir suçlama ve vebal” dedi.

Fatih Altaylı ’evet e-posta ile karşılık yollayan Böhürler, Elönü ’den kenar yazısıyla kusur dileyeceğini belirtti.

AHT

Bir Cevap Yazın