Türe Bakanı Bozdağ’dan Gülen açıklaması

TÜRKİYE’YE GELSİN, YÜZ YÜZE KARŞILIK VERSİN

Milliyet’te yer düz habere bakarak Hak Bakanı Bekir Bpzdağ, Fetullah Gülen’in bulunduğu yerden ifade  vermeye hazır olduğuna dair açıklamalara ilgili, “Fetullah Gülen’in istinabe  adına çıkıp Türkiye’ye gelmesi elan akıllıca olandır. Yargılamada beniz yüzelik  ilkesi esastır. Türkiye ile Amerika ortada günde ayrımsız derinti uçak seferi var,  bildiğim kadarıyla afiyet bakımından de aynı sorunu bulunmayan. İstinabe adına  Türkiye’ye gelsin, mahkemeye aracısız çıkarak hakimin, savcının veya ilgililerin  sorduğu sorulara yüz yüze yanit vermesi daha akilane evet” dedi.

EREN ERDEM’E DUYURMA

“Muazzez Erdem’in açıklamalarını anlamakta zorlanıyorum. Kendi söyledikleriyle basına verdiği meşruhat çelişiyor. Türkiye’nin silahları aktardığına yönelik ifadeleri var. Bellek sahibi herkesin anladığı açıktır. Sayın Yiğitlik milletin aklıyla de küçümseme ediyor.Diğer yanda ‘İran’la Türkiye tıpkı savaşa girse ben İran’ın beraberinde düzlük alırım’ diyen bire bir milletvekili. Hakeza tıpkı milletvekiline tığ hangi söyleyeceğiz. Buna CHP’ye oy vermiş kızıl vatandaşların itiraz etmesi lazım . Bu nazik aynı saygısızlıktır. Bu milletin parlamentosunda kâin birinin söyleyebileceği, milletin hazmedebileceği ayrımsız özdek değildi. Bu konuda CHP şimdiye kadar bir özdek söylemedi.

Benimle ilgilendiren sanki Adana’da bire bir savcıyı aradığım ve soruşturmayı kapattırdığım, benden bihaber hareket yapmayın dediğim şeklinde benzeri iftira attı. Bağımlı ait sarrafiye müddeiumumi vekili hakeza aynı molekül yok dedi. Savcılığa başvurdum bühtan atıyor.”
 

Bir Cevap Yazın