TURGUT’A SAV AÇILDI

Gazeteci Başkumandan Turgut hakkında, hanende Rojin ’e matbuat vasıtasıyla taşlama ve eşeysel taciz suçlarını işlediği gerekçesiyle ülkü açıldı…

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Serdar Turgut karşı Akşam Ezanı gazetesinde 24 Ekimde yayımlanan yazısında Hanende Rojin ’e (Rujin Ölker) basın marifetiyle hakaret ve cinsel taciz suçlarını işlediği gerekçesiyle açılan anket tamamlandı.

Anket böylecene hazırlanan iddianamede, Turgut ’un ’ ’PKK teröristi olmadığıma pişmanım ’ ’ antetli alfabe ile Rojin ’in itibar, itibar ve saygınlığına saldırdığı, seksüel amaçlı olarak taciz ettiği tez edildi.

İddianamede, Turgut ’un soruşturma kapsamında verdiği ifadesinde, yazıda müştekiyi kastetmediği, Rojin ismini tıpkı masal kahramanı ve yazıya akla yatkın şiirsel benzeri beniâdem kendisine değerlendirdiğini anlattığı belirtildi.

İddianamede yer alan ifadesinde Turgut ’un, yanlışlık kastının bulunmadığını öne sürdüğü ve yazısını ev dışından Türkiye ’ye methal eden teröristlere gösterilen ilgiyi eleştirmek amacıyla yazdığını söylediği kaydedildi.

Savcılık marifetiyle Temel Ukubet Mahkemesine gönderilen ve Turgut ’un basın vasıtasıyla taşlama ve tensel taciz suçlarını işlediği gerekçesiyle 7 aydan 4 yıl 8 ayak tabanı kadar hapis veya adli para cezasına çarptırılmasının istendiği iddianame, mahkeme vasıtasıyla akseptans edildi.

İddianamenin kabulü ile karşı Bakırköy 2. Esas Ukubet Mahkemesinde sevgili açılan Turgut ’un yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir Cevap Yazın