Türk formatlı yarışma BENDE televizyonunda!

CBS’deki ilk üzüntü konkur programı olacak “Işığın Tek Sönmesin”, ÇAKER’nin beraberinde 12 ülkede daha yayınlanacak. Ihtişam Pinto: “Haddinden Fazla mutluyuz, çok alçak tıpkısı muvaffakiyet elde ettik. Türkiye üzere birlikte haddinden fazla iri aynı reklam olacak” dedi ve şöyle devam etti…

Küresel Agency CEO’su Devlet  Pinto’nun formatını yazdığı “Işığın hiç sönmesin” isimli üzüntü Yarışma programını Amerikan CBS kanalı ilkgüz ayında yayınlamaya başlayacak.

Pinto, 6,5 ay önce formatını  kendisinin yazdığı Ingilizce adı “Keep Your Light Shining” olan “Işığın On Paralık  Sönmesin” isimli şarkı yarışma programının ilkgüz ayında KUL’deki CBS kanalında  yayınlanmaya başlayacağının sevincini yaşadıklarını söyledi.

Izlence formatının 6 kamer evvel Cannes’deki şişman bir fuarda yapılan  yarışmada, yer bol 25 formattan biri seçildiğine dikkati çekici Pinto, programın  BENDE’nin yanı sıra Ukrayna, Orta Doğu ülkeleri, ÇAKER, İtalya, İspanya, Fransa,  Portekiz, Avustralya, Tayland ve Çin’e dahi satıldığını, 2 ülkeyle ise ülfet aşamasında olduklarını belirtti.

Pinto, formatın ÇAKER’nin en büyük kanalı CBS’ye satılmış olmasının  koskocaman benzeri evolüsyon olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Şu anda CBS reytinglerde birinci durumda ve şimdiye büyüklüğünde dahi hiç  sıkıntı yarışması yayınlamadı. Bu CBS’deki önceki sıkıntı yarışması programıdır. Bundan  çevre birlikte ESIR’da çok korkulu haber oldu. İki hafta önceki Las Vegas’ta pilot bölümü  çekildi ve haddinden fazla beğenildi, şişman ihtimalle ilkgüz ayında yayına girmesi bekleniyor.  Programın yapımcısı programa haddinden fazla güveniyor. Bu KUL televizyonlarına satılan önceki  Türk formatı oldu.”

Formatın içeriği

Küresel Agency CEO’su Pinto, programın içeriğinin ise haddinden fazla ibdai  olduğunu ve bu nedenle otoritelerin programın balaban ilgi çekeceğine inandığını  ifade etti. Yarışmada üç yargıcılar kurulu olduğunu ve stüdyonun ortasına oturduklarını, daire  içerisinde ise 12 lime yarışmacının bulunduğunu anlatan Pinto, şöyle bitmeme etti: “Yarışmacılar çember halinde. Birinci müsabık üzerindeki ışıntı ışığı  yanıyor şarkısını söylüyor, 20 saniye sonradan diğerine ayakyolu geliyor. Tıpkısı şarkıyı 12  dirilik söylüyor ve şarkının böylelikle da yargıcılar kurulu adayları birer kişiyi koruma altına  alıyor. Seyirciler de bire bir kişiyi ellerindeki rey makinesiyle eliyorlar ve beherglas şarkının böylece ayrımsız güç eleniyor. İkinci şarkıya 11 emanet katılıyor, her bir  şarkının böylecene bir tane kazananımız oluyor.” Yarışma programının böylecene bire bir kazanan olduğunu anlatan Pinto, “Amma  13. bölümde 12 birinci yarışıyor balaban finalde. Sezonun birincisi seçiliyor, hediye  yerine ise jüride sadece şarkıcılar var ve o şarkıcılardan istediği şarkıcının  vokalisti oluyor” diye niteleyerek konuştu.

Müzik kanallarını izlerken esinlendi

Pinto, ayrımsız münasebet haset enstrüman kanallarını izlerken çabucak aklına benzeri  şarkının biraz güç marifetiyle söylenme fikrinin geldiğini ve yarışma formatını  çarçabuk oluşturmaya başladığını söyledi. Kestirmece 7 senedir bu işi yaptığını ve müşterinin ne istediğini  bildiğini bildiren Pinto, sözlerini şöyle bitmeme ettirdi: “Çokça beğenildi… Bu büyüklüğünde kısa sürede bir nice ülkeye satılması bile  bunun aynı göstergesi. ‘O Curcunalı Türkiye’ yarışması formatı gibi dünyayı kasıp  kavuracak ayrımsız yarış formatı olduğunu düşünüyorum. Sektördekiler da hakeza  söylüyor. Çok mutluyuz, çok yavaş ayrımsız başarı elde ettik. Türkiye üzere birlikte çok  büyük tıpkısı Reklam olacak. Evvel dünyada çok kalburüstü olduktan bilahare Türk  televizyonlarında programı yapmayı düşünüyorum. Türkiye’den çok can istiyor
amma  ondan sonraları bu pazara oyulgamak istiyorum.”
Pinto, şu andaki tempo yarışması formatlarının birbirine haddinden fazla mail  olduğuna aksan yaparak, özlük projesine gösterilen ilginin ise çok özgün olmasına  bağladığını ve bu yüzden yarışmanın büyük rabıt gördüğünü dile getirdi.

Yıpranmamış projelerinin bile bulunduğunu anlatan Pinto, iki saz yarışması  formatı daha yazdığını ve önümüzdeki hafta tıpkı fuarda bunları tanıtacaklarını kaydetti.Pinto son yerine önümüzdeki yıl “Küresel Agency”nin bölüt açılacağını sözlerine ekledi.

TÜRKİYE

Bir Cevap Yazın