‘Türk malı ihbar hattı..’

CİHAN’da kayran kayran habere göre Moskovalılar, kurulan bu gestalt üzerinden marketlerde veya pazarlarda yasalara çap şekilde satılan Türk mallarına ilişkin şikayetlerini direkt iletebilecek.

İhbar hattı, Rusya Âdem Sağlığı ve Tüketicileri Siper Kurumu (Rospotrebnadzor) yoluyla artık çokça satışı haram olan Türk ürünlerinin bildirilmesi üzere kuruldu. Hattın, ithalatı haram olan Türk malı mahsulat için kullanılacağını açıklayan Rospotrebnadzor, vatandaşlardan yasaklı olan ürünleri 8-495-785-37-41 numaralı telefona ihbar etmelerini istedi.

Şikayetler hafta amacıyla ilk 4 mücahede gününde Moskova saatiyle 09:00 – 18:00 saatleri ortada çalışacak. Cuma günleri ise 09:00 – 16:45 arası bariz olacak.

Ruslar antrparantez ihbarlarını bizzat kurumun bildirişim bürolarına gelerek iletebilecek. Aynı değişik ihbar kanalı ise e-öğün marifetiyle olacak. Şikayetler uprav@77.rospotrebnadzor.ru el adresine yapılabilecek.

Rospotrebnadzor ’dan yapılan açıklamaya bakarak, bahis konusu biçim, hükümetin aldığı kararların uygulanmasını hatırlamak için kuruldu. İhbar hattının amacı, Rusya ’nın ulusal güvenliğini tedarik etmek ve Zalim vatandaşlarını illegal faaliyetlerden veya özge suçlardan korumak ve Türkiye ’ye karşı alınan hesaplı yaptırımların uygulanmasını hatırlamak namına açıklandı.

Rusya, tayyare krizinin arkası sıra 1 Aile 2016 ’dan itibaren flört etmek amacıyla bazen Türk ürünlerinin ülkeye girişini yasaklamış, bazı mahsulat üzere bile sıkı denetimler getirmişti.

Bir Cevap Yazın