Türk televizyon tarihinin evvel Kürtçe sit-com’u geliyor!

Türkiye göstergeç tarihi sayfalarına ayrımsız geçmiş elan yazmaya hazırlanıyor. TRT 6 ’dahi benzeri evvel gerçekleşecek ve Cîran Cîran ünlü evvel Kürtçe sit-com, 25 Teşrinievvel pazartesi akşamı 20.30 ’birlikte izleyicisiyle buluşacak.

Kürt peyrev aracılığıyla çok tanınan ve müstehap Fahriye Polat, Tasavvur Batgi ve Osman Xunav ’ın birlikte cafcaf aldıkları Cîran Cîran ’bile günindi ile doğunun, eski ile yeninin, çağcıl ile gelenekselin çatışmasından doğan eğlenceli herif hikayelerini anlatılıyor. Bitişik Yandaki anlamına mevrut Cîran Cîran, Türkiye ’nin ilk kürtçe sit-com ’u olmasının yanı sıra aktör kadrosu, profosyonel ekibi, erdemli elektrik kalitesi, kurgusu, zengin mekanları ile de ayn dolduracak.

Tıpkı geri olan ve bu arada Londra ’evet giden Cemil ve Esen, gurbette kazandıklarını biriktirip İstanbul ’üstelik benzeri apartman satın alırlar. Fakat Iyi bir müddet sonra Türkiye ’ye değişmez aktarılma yapmış ve açtığı cafe ’yi kızıyla birlikte işletmektedir. Cemil ise İngiliz olan eşiyle bibi orada yaşamakta ve ara sıra ülkesine gelmektedir. Cemil ’in annesi Gülizar Hanım ise ayrımsız apartmanda boydak yaşamakta ve agresifliği ile somurtuk tıpkısı kadındır.

Gülizar Kadın, oğlunu kandırma ederek memleketteki akrabası olan Davut ’u ve ailesini tekmil dahi Sağ ’lerin karşısına yerleştirerek, güya apartmandaki hakimiyetini artırmak istemektedir. Apartmanın kapıcısı Şexo ve karısı Xecê ise bütün aileler arasındaki kuma noktadır ve biricik istekleri bir çocuk sahibi olmaktır…

Üç ailenin ve Gülizar ninenin günlük hayatlarındaki bitmez tükenmez olaylar, imkansız aşklar ve yanlış anlamalardan doğan traji matrak ahval izleyicisine kahkaha yoğun dakikalar yaşatacak…

Bir Cevap Yazın