Türkiye çapında nazik enflüanza salgını!..

Vatan’dahi yer düz habere göre Türkiye ’da, sabık yıl 3 milyon kişiyi etkileyen ve 120 kişinin ölümüne sefer açan enflüanza virüsü vakaları, bu sene etkisini erken göstermeye başladı.Keyif Bakanlığı kaynakları, 18 ilden alınan temas 100 numuneden 10 ’unda grip vakasının görüldüğüne belen etti.

Hafta başında derinti işleyen Keyif Bakanlığı Enflüanza Vukuf Kurulu üyeleri, tıpkı ay ortamında vakaların daha da artacağı uyarısında bulundu.Uzmanlar, dimdik beslenme ve umum temizliğinin gripten korunmanın sunu enerjik yöntemi olduğunu söyledi.

Marifet Müesses üyesi Prof. Dr. Vazıh Evliya, 18 ilden alınan numunelerde influenza A virüsü görülme başlandığını, 1 kamer içre olay sayıları birden artacağını söyledi.

Mart ayının sonuna kadar aşılama yaptırılabileceğini belirten Ermiş, aşının önemine da dikkat çekti. Enflüanza Olgun Oturmuş üyeleri Prof. Dr. Hasan Tezer, Zaman normallerinin dışında seyreden mufassal sürekli haddinden fazla itici ve kuru çekicilik, vakaların artmasına illet oldu. Grip; acı, çıban ağrısı, kibir akıntısı, adale ağrısı ve halsizlikle seyreder. Antibiyotik otama etmez. Esas balaban olan gani beslenmek, verimli su somurmak ve soluklanmak, gripten korunmanın üçgen formülüdür” dedi.

Bir Cevap Yazın