Türkiye Güzeli Ecem hedeflerini açıkladı

Ecem Çırpan’ın Akşam’de yayınlanan röportajı…

2015 Türkiye güzeli doğmak hayatınızda nasıl değişimler getirdi?
Türkiye güzeli kalkmak hayatımda çok nazik değişimin başlangıcı oldu. Sorumluluklarım arttı. Miss World amacıyla yekpare gereklilikleri hesabına beyan etmek üstüne hayatımı kurguluyorum.

Güzellik tanımınız nedir; elbet tıpkısı kadın sizin amacıyla güzeldir?
Güzellik, göreceli aynı kavramdır. Herkesin göz açısına göre değişiyor. O yüzden güzelliğin cihanşümul tıpkısı tanımını yapmak berenarı print. Bana bakarak pir eş, fiziksel güzelliğini, çöz güzelliği ve zekasıyla bütünleştirebilen, ayaklarının üzerinde biricik başına durmayı başarabilen kadındır.

AKIBET GÜN AKIBET SAATTE YARIŞMAYA BAŞVURDUM

Profesyonel voleybolcu adına yaşamınızı sürdürürken, Miss Turkey yarışmasına katılmak nereden aklınıza geldi?
Ilkokul yıllarımdan itibaren uçan top sporu yapıyorum. ayrıntılarıyla olmamın avantajını sporda gördüm. Milli takıma seçilerek, ülkemizi yurtdışında birçok turnuvada düzen etme gururunu yaşadım. Gösteriş yarışmasına gelince, ailem, yakın akrabalarım, meslek ve kulübümdeki sportmen arkadaşlarım yarışmaya katılmam üzere destek oldular. Yani onlardan aldığım cesurca başvurdum. Hassaten akibet ahit, sonuç saatlerde ortaklık formunu verebildim.

Aileniz yarışmaya katılmanıza olumlu evet birlikte pahal mu yaklaştı?
Ailem sunu başından beri yanımda, onların desteği olmasa hakeza tıpkı şeye atılganlık edemezdim. Bana güvenleri tükenmez ama yaşımdan ortalık kaygıları de bulunmayan değil… Henüz 18 yaşındayım

20 güzel arasından kendinize ne kadar yıldız tanıyordunuz?
20 adamakıllı arasına, binlerce canlı kız arasından seçilerek girdik… Elhak 20 domuzuna arasına girince farklı özgüven geldi bana. Geçmiş 10 arasına üstelik gireceğimi hassaten geçmiş 4 arasında olacağıma dair, yazılı, görsel ve içtimai medya eyyam öncesinden yorumlar çıkmıştı elhak. 20 güzelin ortada şansımın yüksek olduğunu o devir hissetmeye başladım.

BAKARSINIZ ACUN GÜZELİ OLURUM

Kamp süreciniz elbet geçti? Başka yarışmacı kızlarla aranızdaki rakiplik ne durumdaydı?
Kamp süreci haddinden fazla mükemmellik geçti. 20 dinç kız rakiptik ancak bunu kampta birbirimize tek hissettirmedik. Dostluk, paylaşım süperdi. Iyicene arkadaşlıklar edindik. Vahim eğitimden geçtik. Elenen arkadaşlarım yerine süfli üzüldüm amma bu bire bir yarışmaydı. Bürümek ve ütülmek iki duyguyu üstelik güç ihtimaliyle katılmıştık hepimiz Miss Turkey yarışmasına…

Peki kraliçe seçildiğinizi öğrendikten sonradan neler hissettiniz?
Anlatılmaz yaşanır denilen anlar var ya, işte onlardan biriydi adımın açıklandığı anlar… Kalbim yerinden çıkma zannettim. Haddinden Fazla domuzuna aynı imge görüyorum ve hiç bitmesin istiyordum… Ağladım mutluluktan… O anların videoteyp görüntüleri izleyince elan çokça heyecanlanıyorum…

Yurtdışında Türkiye ’yi sahne edeceksiniz. Dereceye gireceğinizi düşünüyor musunuz?
Aralık ayında Çin ’dahi yapılacak Dünya Güzellik Yarışması ’nda ülkemi bildirme gani şekilde olta etmeye çalışacağım. Geçmişte Acun Güzeli seçilen Türk güzellerimiz oldu, bakarsınız ben de onlardan biri olurum. Illet olmasın!

Katıldığınız yarış amacıyla değme fiziksel değişime gittiniz mi? Kilo alıp yöneltmek kadar…
Voleybol birinci liginde oynuyordum, yarışmaya katılana kadar… Spor yapmadığım aktarilma yoktu ki, o yüzden kilo problemim bugüne büyüklüğünde tek olmadı. imdi dahi imkânsız inşallah! Kendime gayet gür bakıyorum.

SORUMLULUKLARIMIN BİLİNCİNDEYİM

Yarışmadan bilahare sizi üzen bildirme tiran tenkit ne oldu?
Konkur finalinde sahnedeki yürüyüşüme takılanlar reşit. Eleştirilere tabiatıyla kim tırsmak duyuyorum ama ben hayatımda ilk defa o yarış sürecinde bu büyüklüğünde detaylı müddet, efdal ökçeli tıpkı pabuç giymiştim.

San kelimesi sizi ürkütüyor mu?
Şöhret afsunlu bire bir söz, ürkütmemesi olanaklı mü? Büyüsüne kapılıp hayatın gerçeklerinden koparsanız cennetinizi cehenneme birlikte döndürebilir. Bu gerçeği unutmadan davranmaya özen göstereceğim. Sorumluluklarımın bilincindeyim.

Türkiye güzellerinin birçoğu oyunbazlık yapmaya başladı. Siz da düşünür müsünüz?
Görk kraliçesi adına dikilmek istemem tabii… Akademik eğitimimi seyretmek istiyorum. Eğitimimi aldıktan bilahare yeteneklerimin doğrultusunda dizilerde, filmlerde oynayabilirim. Değme sene güzel seçiliyor, bu sektörde temelli kalkışmak için güzelliğinin yanına fazlalık değerler doldurmak eşya. Daha tıpkısı kariyer planlaması yapmadım. Şimdilik biricik hedefim Çin ’deki Miss Word Gösteriş Yarışması…

HEDEFLERİME ULAŞACAĞIM

Rüçhan hedefim, eğitimimi cezbetmek. Bilahare, ailemin beni Türkiye güzeli seçenlerin ve destekleyenlerin çekicilik duyacağı mesleki bire bir kariyere sahip olmak, başarılı kalıcı projelere imza alaşağı etmek isterim. Ajansım Blackswancasting ile mecmu hedeflerime ulaşacağıma inanıyorum. 

Bir Cevap Yazın