Türkiye’nin arz aylak 10 ismi

Yan Yazarı Yıldıray Oğur, Hürriyet yazarlarının listesine değer Türkiye’nin yer atıl 10 ismini açıkladı.

Işte Yıldıray Oğur’un Türkiye’nin genişlik işsiz 10 ismi listesi:

1) BIRINCI Tarifçileri birlikte saylav oldu amma ayrimsiz rivayete bakarak o seçildiği Meclis ’e da giremedi. Akıbet dört yılı bir zamanlar yıkmaya çalıştığı demokrasi ve hukuk devletinin faydaları konusunda hızlandırılmış benzeri kursta geçirdi. Çıktı kimesne kim olduğunu iptila etmediği üzere “bir numarası olsaydı şimdiye büyüklüğünde gösterirdi” diyen sevenleri birlikte ondan ümidi kesmiş durumda. Ayrimsiz numaranın ayrimsiz numarası kalmadı.

2) ERTUĞRUL ÖZKÖK Kâbe ’ye gitti, Ahmet Kaya ’nın mezarına gitti, İmralı ’evet gitmek istedi, Pensilvanya ’ya selamlar gönderdi. İtiraf etti, bozukluk diledi, pişman oldu, zerrin pantolon giydi. Muhafazakar kanallara çıkıp geçmişini temize çekmeye çalıştı, Popstar yarışmasında imge tekrarlamak istedi. Amma hususiyet ve ahlak dersi verdikçe arşivleri, Kürt sorunu dedikçe arz evire çevire sancak yarışmalarını, başörtüsü dedikçe 411 el manşetini karşısında buldu. Köşesinde övdüğü üdeba ertesi dönme “Tanımayız” açıklaması ayırmak zorunda kalıyor. Yurtta da sataşkan dünyada da. “Murdoch sebep başarılı anladım” diye yazdıktan sonra Murdoch ’la mahkemelik oldu. Hangi şarap içen başörtülüler hangi Ergenekon ’a bağlanan Ajda, Sezen, Sertab yazıları, hangi spermin tadı hangi dahi oral seksin faydaları… Çizelge yayına hazırlandığı tam nüfuz etmek amacıyla sonuç kozunu de oynadı ve soyundu. Giyinikken daha canlı olduğu söylenebilir. Dalavereli 90 ’ların, darbeci 2000 ’lerin yer kalburüstü umumi yayın yönetmeni demin her bölüm boğmak amacıyla piyango bileti düzlük bire bir looser.

3) AYDIN DOĞAN Başbakan ’ı pijamalarıyla karşılayan medya patronuydu, kâbuslarında Başvekil ’ı pijamayla karşıladığını gören iletişim araçları patronu oldu. Ankara garnizonlarında “hükümeti elbette deviririz” toplantılarından, “Başbakanım siz elbet im yapmamızı istersiniz” toplantılarına terfi etti. Tarihin yanlış durumunda durdu, akıntıya cebin kürek çekti, yoruldu, Demin akıntı onu esasen tarihin başka ayni kavisli hesabına akla yatkın savuruyor. Türkiye büyüyecek, belki eskisinden elan zengin olacak amma…

4) KEMAL KILIÇDAROĞLU CHP ’nin başında unutulan mevrut başkanı o. Partiyi kapatıp gitse yokluğu benzeri ay sonradan fark edilir. zamanında kendisinden Gandi diye bahsedildiği bundan sonra hemen torunlarına anlatacağı iyice tipkisi hatıra. Ayrimsiz gün yanlışlıkla kendisine ilgilendiren ayrimsiz yöntemsizlik dosyasını açıklasa dahi kimseyi inandıramayacak. Eşkal medya umum ele verdi esasen de şimdiye kadarki sunu iri başarısı Bahir Baykal ’ı dahi aratması.

5) SÜLEYMAN DEMİREL ÇIKTI fakat İslamköy ’e dönerse manşet türlü. Partiler üstüyüm diyerek diye Güniz Çıkmaz ’taki evinde çevirdiği politik kumpasların enkazı altında kaldı. Günlerini eden-i müşevveş soruşturması haberlerini yakından izleme ederek, devletine sadakatten hatıralarını dahi ayan yazamayarak geçiriyor.

6) RÜYA AFŞAR Gözümüze girmeye etkin tipkisi çift semavi göz çıktı. Türkiye ’nin sunma domuzuna kadınının kendisi olduğunu irat işi birlikte ona kaldı. Acun Ilıcalı olmasa kariyerini ferah tipki alan topu oyuncusu olarak tamamlayacaktı. O gürültülü Türkiye ’dahiMüzik üzerine kendisini henüz gani bakmak amacıyla” Fenomen ’yi ve Tasavvur Gri ’u seçen tendürüst kızlar ve erkekler marifetiyle rastgele hafta emekliye gönderme ediliyor. Ama daha ona bunu söylemiyoruz.

7) MISYON DÜNDAR Kazdıkça kemik, karıştırdıkça çete, deştikçe darbeci çıkan ülkede ancak Kara Fatmaların kâbusu olabildi. Tipki da hormoncu çiftçiler onun korkusundan traktörü boneyle sürdü. Çocukluğumuzun Zeus ’uydu, demokratlık, köken, araştırman-gazetecilik çarptı, kırıldı.

8) RAHMİ KOÇ El Erki ona üstelik mebzul gelmedi. Tekaüt generallerin cenazeleri dışında müzesine çekildi. Teknesiyle bu cingöz hacı bakkalların her bir molekül olduğu kullanılmamış Türkiye ’den kaçmaya çalıştıkça Truman ’ın akıbetiyle karşılaşıyor. Amma çarptığı duvardaki kapıdan çıkmaya üstelik cesareti yok. Şirketini teyit ettiği oğlu tipki Amerikalıdan üstelik henüz birkaç anlıyor yaşadığı ülkeyi. Çıktı parayla satın alamayacağı çokça özdek var Türkiye ’üstelik…

9) GENELKURMAY BAŞKANI Fakat etkisini azalttıkça deli dolu olabiliyor. Konuşmadıkça ölçüm ediliyor, emirleri yerine getirdikçe sözü dinleniyor. Adının ne olduğunun ne önemi var kim… beraber adı neydi?

10) TÜSİAD BAŞKANI TÜSİAD ’ın açılımının ne olduğu bile unutulmak için. İçlerindeki yeryüzü köklü, en demokrat, sunu sivil müteşebbisi başkanlığa getirmeleri birlikte onları Kayserili bire bir mobilyacının gerisine düşmekten kurtarmıyor. Hayat tarzı ideolojisini kent soylu demokratlığa tercih ettiler. Yarın DİSK ’le birleşseler kimse şaşırmaz. Gazetelerin hepsine tam bap zar verseler, yer radikal raporları yayınlasalar, 28 Küçük Ay ’taki, AKP metres davasındaki hallerini unutturamazlar…

Yıldıray OĞUR

Bir Cevap Yazın