Türkiye’nin tekmil çekicilik ve esmer birlikleri teyakkuzda

CNNTürk’te düz düz habere göre Türk Silahlı Kuvvetleri bile Rusya’nın bu ilaç paketi üzerine mecmu çekicilik ve esmer birliklerine teyakkuz emri verdi. Türkiye’nin aldığı önlemlerin, koalisyon hükûmeti ülkelerinin IŞİD’e karşı havadan düzenlediği operasyonların dahi yapısını değiştirmesi gündeme gelebilecek.

Suriye sınırında Zalim kavga uçağının düşürülmesinin peşi sıra Rusya Defans Bakanlığı aynı sıra ilaç paketi açıkladı. Türkiye ile askeri kanallardan tamam irtibatın kesilmesi ve Moskof bombardıman uçaklarına bundan hakeza havada orion uçaklarının zevcelik edecek olması bu önlemlerden bazıları. Amma bildirme önemlisi vur emri… Akdeniz’dahi mevcut “Moskova” kruvazörü Lazkiye kıyılarına yaklaşarak, güvertesinde bulunan S-300 ayrımsız “Fragat” füzeleriyle Rus Gelgel Kuvvetleri’hangi tehdit oluşturan parçalanmamış hedefi sormadan vuracak.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ALARMDA

Işte Rusya’nın bu tılsım paketi sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri de umum karaca ve gelgel birliklerine teyakkuz emri verdi. Yani mecmu birlikler ikaz edildi, duygunluk en son seviyeye çıkarıldı.

Acımasız yetkililerin akıbet iki ay içinde 5 defa tahril ihlali üzerine uyarıldığı öğrenilmişti. Bu görüşmelerde Ruslar iki ülkenin karargahları arasında fidan telefon hattı istemişti. Rusya’nın bu tılsım paketinin açıklamasının arkası sıra çalışmaları bitirilmek için olan telefon hattı kurulamayacak.

Amerikan F-15C uçakları bütün operasyonlara katılabilir

Rusya’nın açıkladığı önlem paketinin arkası sıra gözler Suriye’deki IŞİD hedeflerinin vurulduğu ortak yönetim ülkelerinin kuma düzenlediği çekicilik operasyonlarına çevrildi. Evet avcı Moskof uçakları ile Türk uçakları havada karşılaşırlarsa ne olacak?

NORMALDE 4 UÇAKLA YAPILIYORDU

Normalde bu operasyonlar birinin bombacı sair üçünün rasatçı olduğu 4 uçakla yapılıyor. Rusya’nın agresif ayrımsız tutum takınma ihtimaline kıymet uçak sayısının artırılması gündemde.

Alınacak önlemler kapsamında İncirlik’te konuşlu kâin açıktan havaya siper kabiliyetine topluluk amerikalı F-15C uçaklarının bile düzenlenecek bilcümle operasyonlarda saha alması gündeme gelebilir.

Bir Cevap Yazın