Tutku Çarpışma yazdı: Annem annem

ANNEM ANNEM !!!!!!!

Bilmediğim şeyleri öğrendiğimde farkındalığım az buçuk daha artıyor.!!

Değiş sürecimi kimi vakit hızlandıran arada bir durduran vaziyetler ortaya çıkıyor, duygularımda.

Annem bağlandığım, bana bağlanan, dünyada arz çok sevdiğim amma istemeden en haddinden fazla üzdüğüm koca..

İnsan en haddinden fazla sevdiklerine yara çektirirmiş, bunu elan iyi görüyorum. Hayat kendisine elbette davranıyorsa,, mümasil çevresindeki kişilere bile anca davranıyor. Namına üzücü çektiriyorsa, mümasil çevresine bile incitici çektiriyor, aynı şekilde. Şiddetli çektirmesi birlikte onu haddinden fazla sevdiğini gösteriyor haddizatında!.

Annemin ana ve babasını daha yenı dogmusken trafık kazasında kaybetmıs olması kımbılır onun hayatında hangi gıbı  etkıler yaratmıştı.!!!Burda kı sunu onemlı nokta şu : Esasta ego annemın oksuz ve yetım olduğunu ve ona bır başkasının annelık yaptığını bütün duymama karşın,bunu cok birlikte anlamamış olmam!!!NLP egıtmlerını almadan once nitelik kelimesi kelimesine boyleydı..Sureklı cidal edıyorduk ve onu yüz, panık olmakla suçluyor ve benı anlamamasıyla yargılayıp duruyordum..
Vee bır gun kafama dank ettı..!!!!

Asıl ata sevgısı ,sefkatı gormemıs bırı annelık üzerine ne kadar duygun ve yeteneklı olabılırdı!!!

Pekâlâ bır sevgı açlığıyla buyumustu.. Korkuları,eksık olan cüret duygusu..Yenı bır aıle ihdas cabası..ve onu sonuna kadar sahıplenmesı..bır daha hıc boydak kalmama ıcgudusu..Alamadıgı sevgıyı,ziyadesiyle vermeye fiilen,sevgı arsızı olması!!!

Bırının durumunu bılmek cok ayrı..Farkına vararak onu anlar ayla karışmak cok farklı..!!

Işte bu farkındalıkla bırlıkte..Onu ıncelemeye başladım..Hatta kendıme yenı sorular sormaya başladım…

Acaba ego onun yerınde olsaydım??
Ego onun kadar guclu kalabılırmıydım??
Hayata bu kadar asılabılırmıydım??
Sadece baba eksıklıgıyle bu kadar abidik gubidik seyler yasayan ego..!!
Bu travmayı onun gıbı atlatmayı becerebılırmıydım???
Soruların cevabını gec de olsa verdım..
Ve ona olan saygım büyüdükçe büyüdü!!
Onu elan cok anlar ağıl geldım..
Sonrası kötü…Utandım..Cok utandım..Insan yer yakınındakını bu büyüklüğünde es gecebılırmıydı!!
Tüühh sana ozlem dedım..Okumussun ama yersiz okumuşsun.!!
Aılenın hangi kadar onemlı olduğunu söyler dururuz..Ama kaçımız esas veye babamızın neler yasayıp üstelik zahir vaziyetler sergıledıgını dusunuruz!!!
Onları anlamaya calısmak devir kaybımıdır yanı?Onlar yalnız bızım ıcın ana modelı yahut ağababa modelımıdır..Onlar bırer camit mankenmıdır!!

Imdi bılıyorum….!!Annemin bana bağlanması bu sebeptendı… Benim üstelik anneme bağlılığım yeteri büyüklüğünde alamadığım cet sevgisi yüzünden. Yaşadığı bilcümle korkulara ve yalnızlığa karşın ayakta kalabilmiş, beni ve kardeşlerimi büyütebilmiş, kendisini çocuklarına adamış bırıydı o..
Bu hala dahi devam ediyor.!!!

Daha Çok nadıren uğraş edıyoruz:)

Henüz üstelik onemlısı benım ona ‘’senı çıktı elan ıyı anlıyorum..ve gecmıste yaptıklarım ıcın senden ozur dılıyorum..Sen bana cok sey ogrettın..Ego senı fark etmek ıcın bıraz gec kaldım amma afftet benı!!”dedıkten sonra duruldu butun sular..

Anlasıldıgını düşünen seçkin ınsan gıbı o üstelik benı anlamaya yonelttı kendısını…!!
bu arada………
Değişimi yaşarken korkularım, yalnızlığımın bunaltıcı bastığı anlar var. Eskisi üzere bu korkulara yenilmesem da gelecekle ilişik kaygıları ortaya çıkarıyor. Sonradan karar verip harekete geçiyorum.
Yapmam gerekenleri biliyorum.

Çoğu koca kişi değerinin farkında değil ve kendisini koruyamıyor. Hayatı yaşarken seçkin husus kendisinden daha eke arkaç geldiğinde sav yaşıyor.. Hisse Senedi, dünyalık, makine, bati veya apayrı ayrımsız madde önemsendiğinde sorunların arttığını koymak şaşırtıcı olmuyor. Şımdıyse.. Mukaddema önemsediklerimin bittabi azaldığını üstelik fakedıyorum!!!!

Abuzer kadayıf filminde Antalya film festivalinde yer gür apotr karı aktör ödülüne aday gösterilip, kazanamamamı hangi kadar önemsemişim!!!.O büyüklüğünde onemsemısım kı, oynadığım rolü  uzunca bır ant yaşadım..!!Degişime giden yolun başlangıcı üstelik bunu farketmem oldu.!!
Demincek ise az buçuk sarsıntılı olsa üstelik yoluma devam ediyorum. Temas sanatkâr büyüklüğünde, bati, gelişigüzel artist büyüklüğünde yalnız ve rastgele artist kadar beklentisi olan biriyim.

Anneme teşekkürname ediyorum..
Bugüne büyüklüğünde kendisini ezbere üzmüş olabilirim. Fakat benim yer çok sevdiğim ve benim için bildirme değerli herif.
Bugune kadar yaptıkları ve yapmaya bitmeme ettikleri benim üzere çokça majör. çıktı onu üzmeyeceğimi biliyorum. Değişimi hem kendim ve annem için istiyorum, hem cok!!!
Sız de belkı aılenızı tanımaya,onları bır bırey olarak farketmeye başladığınızda cok sey degısecektır!!
Yeter kı degısımı başlatın !!!
Kâfi kı farkındalık sevıyesıne gecın!!!!!

Begenıp paylaştığınız ıcın teşekkür ederım!!!

TUTKU CENK

Bir Cevap Yazın