Tutku Uğraş yazdı

Değiş gerçekte haddinden fazla kolaymış!!!!!

Hayatım boyunca haddinden fazla baş aşağı çıkışlar yaşadım. (Roller-Coaster a bıner gıbı oldum).. Bunların böylece geldiğim yere baktığımda hep ayrımsız şeylerin gene ettiğini farketmiyordum. Sonradan benzeri aktarılma hangi olduysa oldu, kılık aydınlandı ve ilk defa görmeye başladım. Neyi görmeye başladım diye soracaksınız deminden.

Gördüklerim farkında olmadan amma düşünülerek yaptıklarımın farkına varmaktı. Üniversite entelektüel, elektronik beyin mühendisi reşit, bilahare da seyretme ve sinemaya başlamıstım. Kulisin tozunu avunmak, kameranın uğrunda doğmak ve sahnede atılmak çokça hoşuma gitmişti. Hastalık bunu istemiştim tek düşünmemiştim. Gerçekte herhangi bir sanatçının hayatında varolan tıpkısı takım olayların etkisini farkedemiyordum. Hastalık sahnede tutmak isterler, illet hep görünür olmak isterler, hastalık bilcümle âşık olmak isterler, bilmiyordum.

Farkettiğimde ve bilmeye başladığımda herşey açıklanıyordu zihnimde ve benim için tıpkı değiş sürecini başlatıyordu. Çünkü geçmişte aynı yerlerde gömük olmam, beni görünür olmaya zorluyordu. Gerçekte bu elden köle değil tıpkı çok sanatçıda var olan bir akıbet. Whitney Houston, Amy Winehouse, Micheal Jackson, Cahide Sonku, Zeki Müren ve elan binlercesi. Bütünü sahnede tutmak isterken benzeri yerde kendilerini kapatmışlar ve daha sonradan birlikte açılamamışlardı.
Ben bu duyguları gani biliyorum hem dahi çok gani. Whitney Houston örneği çokça şeyi açıklayabilir. Az Daha sahnede doğan Whitney nın kilise korosunda yol söyleyen annesi vardı. Dionne Worwick’in kuzeniydi. Vaftiz annesi ise Aretha Franklin di. Onlar gibi olmak ayrıca onları artırmak istemişti. 6 Grammy ve 400’den fazla ihsan kazanmıştı. Sonraları tıpkısı şey oldu. Gerçekte dışarıda, sahnede küsurat bala karın yok etmek istemişti ama olmamıştı. Bobby Brown ile evlenmiş, etanol ve uyuşturucu batağına sağlanmıştı.. Ispirto ve uyuşturcu onun performansını düşürmüş ve yalnızlaştırmıştı. Sonrasında baştan tıpkı gün fethetmek isterken olanlar oldu. Grammy töreninde dinleti verecek ve kalın kafalı dönüşünü başlatacaktı. Provalar sırasında, ayrıldığı eşi Bobby Brown’ın Wet isimli albümü ile Grammy kazandığını öğrenince yıkıldı. Kendısının kaybolmasına etmen olan kişi, Grammy alıcaktı!!! Bunu prova sırasında ogrenmısti..o gune büyüklüğünde hıssetmedıgı duygularla otel odasına gıttı.. Sonrasını bılmıyoruz amma haberlerde ne oldugunu ogrendık…

Demincek anlıyorum ki, kayırıcı hayatında seçme şeyı kendisinden daha mehabetli bır ağıl getırdıgınde kesinkes sevgili yaşayacaktır. Ad, para, kariyer, iş, karı, bala ve başka şeyler kişinin kendisinden büyük arkaç geliyorsa, bunun hesabını bir aktarılma ödeyecektir. Bunu demincek çok münhal şekilde görüyorum.

Benim amacıyla yer yetişkin nokta kendimin kendimdeki değerinin farkına bulaşmak oldu ve değiş bu noktadan itibaren başladı. Şimdi ise zat istediklerimi, bildiklerimi, öğrendiklerimi yapmaya devam ediyorum. Yaptıklarımın değerini biliyor ama kendimden yetişkin görmüyorum. Seyretme yapıyorum, sahnede sevdiğim insanlarla yol söylüyorum ve bunlara on paralık şaşırmıyorum. Kendimi gür hissettiğimde çok elan iyicene şeyler yapacağımı biliyorum.

Değişimimin detaylarını sonraki yazılarımda anlatmaya devam edeceğim.

Okuduğunuz ve beğendiğiniz için teşekkürname ederim.

HEYECAN KAVGA

 

Bir Cevap Yazın