Tüvana aynı geberik!..

Takvim’de saha alan habere göre Eskişehir’de akıllara sakinlik veren ayrımsız olay yaşandı. Mehabetli Sönmez (43), inşaatlarda sıva ustası namına çeşitli firmalara kapalı namına çalıştı.

Ne ant zor olacağını zül etti. Bu sebeple güzeşte hafta tıpkı PTT şubesine her an e-mehabet şifresi aldı. Elektronik ortamda yaptığı sorgulamada karşılaştığı durumla gözlerine inanamadı. Sorgulama Bilecik’te çalıştığı bire bir dekorasyon firmasının 1 Eylül 2004’te sigorta çıkışı yaptığını gördü.

İşten terk nedeninin ise “Aksiyon kazası sonucu ahiret yolculuğu” yerine gösterildiğini öğrendi.

Şaşkına dönen herif, hızla SGK yetkililerine durumu anlattı. Kendisine hisse senedi mahkemesine başvurması gerektiği söylendi. Kayırıcı mütekait olabilmek üzere deminden yaşadığını katılma mücadelesi vermeye başladı.

Sönmez yaşadığı şoku ise şu sözlerle tahkiye: “Bu durumu SGK yetkililerine anlattım. Bu şekilde emekliliğimin tayf olduğu fakat murafaa kararıyla yaşadığımı ispat etmem gerektiği söylendi. SGK beni bizzat hareket mahkemesine yönlendirdi. Şu an kanunen ölüyüm. beraber iş kazası sonucu ahiret yolculuğu zımnında eşime prim ödenmediği ortaya daha çok. Bundan Sonra evvel yaşadığımı tespit yazar sonra de hangi zaman zahmetli olabileceğimi hıfzetmek istiyorum.”

Bir Cevap Yazın