Tüvana Esat’ın katili ki imdi?..

Eskimemiş Asır’dan Fatih Şendil’in haberine bakarak İzmir’dahi kız kardeşi kaçırıldığı için çıkan tartışmada maktul Esat Bayar’ın (22) “gürültü” cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı. İzmir’birlikte kıpırdak 23 yaşındaki Abdülkadir Sevindik, 1 hafta ilk gönlünü kaptırdığı Tuba Bayar’ı kaçırdı. Bayar ailesi kaçırma olayının kusurlu olduğunu, Sevindik ailesinin gelip bozukluk dileyerek olayın tatlıya bağlanması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Sevindik ailesi anlaşmak amacıyla kızın ailesinin evine gezmek amacıyla tedarik yaptı.

Kapıyı yumrukladı

Ancak iddiaya bakarak bu ziyaretten tıpkı çağ önceki kızkardeşinin kaçırılmasını içerleyen ağabeyi Esat Bayar, Sevindik ailesinin evine gitti. Kapıyı yumruklayıp bağırmaya başladı. Bu sırada Sevindik ailesinin komşuları Misyon, Münir, Yakup ve Faysal Acara kardeşler ile Esat Bayar ortada şamata yüzünden tartışma imdi. Sevindik ailesinin kapısının önünde çıkan ağız dalaşı sırasında Esat Bayar, göğsünden bıçaklanarak güç yaralandı. Sevindik ailesi ve komşuları durumu sağlık ve polis güçleri ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri önceki müdahalenin ardından Esat Bayar’ı ambulansla hastaneye kaldırdı. Burada tedaviye alınan ve ötede dem kaybeden Bayar kurtarılamadı.

Başıboş bırakıldı

Fenomen, kamuoyuna Abdülkadir Sevindik’in kaçırdığı kızın evine geçinmek üzere gittiği sırada koca Esat Bayar’ı bıçakladığı şeklinde yansırken durumun hakeza olmadığı ortaya daha çok. Çevredeki asayiş alıcı kayıtlarını incelemeye düzlük ve Abdülkadir Sevindik’in dahi ifadesine başvuran polis, Çevik kardeşleri gözaltına aldı. İfadelerinde suçlamaları kabul etmeyen 4 cömert tutuklanarak cezaevine gönderildi. Abdülkadir Sevindik ise ifadesinin peşi sıra azade bırakıldı.

Bir Cevap Yazın