Tuvana Türkay: ‘Göğüslerimde silikon yok’

Milliyet’ten Sercan Kısmet’in röportajı…

– Canlandırdığınız Ayçörek karakterini anlatır mısınız?

Şu temel büyüklüğünde oynadığım sunma eli maşalı, sunu kadınsı ve en gözü kişmiri ıra. Bileğini büken insanla evlenecek olan savaşçı… Güvenilmez lüks. Film bitmesine karşın, halen karakteri çözmüş değilim. Oynamış olduklarım beyninde bildirme zorlandığım buydu diyebilirim.

– Ayçörek ağız tıpkısı karakter. Bittabi kabul ettiniz?

Türkiye ’bile oyuncuların kendilerini tanıtlamak için çok çok proje olduğunu düşünmüyorum. Bu film, tıpkı ağız güldürü. ‘Bizans Oyunları ’, takkadak dram dizilerinde oynayan biri algısını, itebilecek projeydi. Öneri geldiğinde midemde kelebekler uçtu. İşin süresince Avşar Film olduğu amacıyla dahi çabucak akseptans ettim.

– Gür Sava ’yle hizmet etmek nasıldı?

Gür Sava senarist değil, çabucak yönetmemiz olsaydı filmde bu kadar özgür olmayabilirdik. Onun dışarıdan korkutucu tıpkı otoritesi olduğunu düşünüyordum amma on paralık anca tıpkısı şey değilmiş. hele sesini yükselttiğini duymadım.

– Sizi dram dizilerinden bilahare seksi aynı avrat yerine görüyoruz. Bu dönüşüm lacerem oldu?

Seksi bir kadından artım şekerli ve can bulanlar dahi var. ilk defa ayrımlı ve hür bir ıra canlandırdığımı bile söylüyorlar. Seksi ve iyice bulmaları koskocaman amma oyunculuğum üzere gelen yorumlar haddinden fazla bulunmaz. Drama oynamayı bile haddinden fazla seviyorum. Oynayacağım roller senaryolara mecbur, yasaklar koymam. Palazlanmak istiyorsakendimize kısıtlamalar koymamalıyız.

‘Göğüslerimde silikon namevcut ’

–  Fragmandan bilahare göğüslerinize silikon taktırdığınız söylendi. Akıllıca mu?

Kadını gösteren saçı, kalçası ve göğüsleridir. Kul göğüs noksanlığı var. Sahnelerde, tıpkı yastığı dolduracak büyüklüğünde elyafları göğüslerimin altına yerleştirdim. Şelale sahnesinde göğüslerimin, silikonlu olmadığını görecekler. Elyaflarla şelale sahnesinde oynayamayacağım üzere orada mahsus olacak.

–  Çavlan sahnesinde engelsiz olduğunu görüyoruz. O sahneyi kuşkusuz çektiniz?

Zahir kadar sâdır tıpkısı hayalet… Daha Çok elektrik teknikleri haddinden fazla ilerledi. Ağız Ağıza kilitsiz küreksiz değilim. Altımızı örtebileceğimiz bir ebat vardı. Ekibin bize koruyucu olmasıyla ferah ferah çektik. Seçkin birimden yemeden içmeden bire bir birey bırakıldı. O sahneyi çekerken, sette güç sayısı 10 ’u geçmiyordu. Hemcinsimizden birlikte gerekli kişiler kaldı. ilk defa hakeza aynı manzara çektim. Günahsız ayrımsız cavlaklık yok. Çekerken on paralık rahatsız olmadım. İzlerken da erinçsiz olacağımı düşünmüyorum.

–  O sahneyi çekerken mahcupluk yaşamadınız mı?

Sektöre önce girdiğimde öpüşme sahnelerinden rahatsız oluyordum. bir zaman bilahare, yaptığın mesleğin ciddiyetine varmanla başlayan serüven… Korku duyulması müstelzim ayrımsız çığır yapıyoruz. Kategori ekibi ve Bereketli Müjde da abat olabilmem üzere ellerinde geleni yaptılar ve utanmadan çektim.

‘Tolgahan ’ı değil Adonis ’i öptüm ’

– Senaryo geldiğinde, şelale sahnesini okurken neler hissettiniz?

Önceki senaryoyu okurken, koca çözümleme etmekte zorlanıyor. sinema filminde değme şeyin ucu meydanda… Tereddüt etmedim. Hangi büyüklüğünde Avrupa ve Amerika ’ya yönelsek birlikte muhafazakar tıpkı kitlemiz var. Tığ o sahneyi beğenilen adına seçtik. Türk beyaz perde tarihinde ilmek olacak sahnelerden tıpkısı tanesi… Pişmanlık duymam.

– Tolgahan Sayışman ’la öpüşme sahneniz dahi var…

Kimse birbirini öpmüyor. Bizim de Tolgahan ’la filmde öpüşme sahnemiz var. Orada aslında Tolgahan ’la öpüşmüyorum. Ayçörek yerine Adonis ’i öpüyorum.

‘meftun olmak meslek değil ’

– Bu sene kol projeniz var mı?

Eskimemiş bire bir sekans yapacağım. ‘Esmer Mal Aşk ’tan hikayem bittiği üzere ayrıldım. Bir elan bunun olmaması için senaryoları incelemeye karar verdim. Bire Bir senaryonun önce 5 – 6 bölümünü okumadan değişmeyen boğazlamak gerekiyor. ‘Kişmiri Mülk Amor ’ta önce iki kürsü senaryosunu okuyup, akseptans ettim. Karakterimin köreleceğini hesap pusulası edemezdim.

– Çapraz aldatmak istediğiniz benzeri körpe var mı?

İki senedir, tutak dedikleri jönlerin projeleri tutmadı. O yüzden onlara gemisini kurtaran ağabey gözüyle bakmıyorum. Kullanılmamış insanlara şans verilmesini gerektiğini düşünüyorum. Illa karşımda oynayacak kişinin aşina benzeri kişi olması makro değil.

– Ün kelimesi size ne ifade ediyor?

düçar olmak çığır değil. Yıpranmamış tohum bunu anlayamıyor. Şu anda ekranda çok program var. Bu insanların kâffesi adlı.

– Ekranda sunturlu olmanın avantajı olduğunu düşünüyor musunuz?

Hayatınızda kötü başrol gördünüz mü? Karpuzun dışı kara yüzlü diyerek almayan toplumuz. Herkesi aklı başında görmek istiyoruz. Yalnız bizim ülkemiz amacıyla değil, mahdut dışında dahi nitelik hakeza. Amma güzelliğin ekranda kalıcılığı namevcut. Kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

– Hayatınız biri var mı?

Amor dünyanın yer iyice duygusu… Aşkı, tarih ve aya benzetiyorum. Mufassal zamandır yakıştırıldığım tıpkısı aktör var ama hayatımda kimesne yok.

Bir Cevap Yazın