Tuvana Türkay: ‘Tasavvufla sabrı öğreniyorum’

Bugün’den Gülden Avuç’un röportajı…

*Yıpranmamış filminiz ‘Sunu Güzeli ’ ve canlandırdığınız karakteri sizin ağzınızdan dinleyebilir miyiz?

Filmimiz 3 mail arkadaşın bire bir tatil beldesine yollarını düşürmesi ve arkası sıra yaşadıkları trajikomik hikaye serisini konu alıyor. Balaban tıpkısı mafya babası olan Numan ’la benim avlu verdiğim Sır ’mağara yolları kesişiyor ve festival başlıyor.

ALLAH İSTEDİĞİMDEN FAZLASINI VERDİ

*Idareci sanatçı Erkan Fert ’la diziden sonra sinema filminde da görk aldınız… Neler öğrendiniz kendisinden?

Gitmek istediğim duayenlerle bire bir araya gelişimi hep enerjimi akilane yönde yönlendirmek ve şansla örtüştürüyorum. Çok istiyordum kendisiyle çalışmayı amma Tanrı bana daha fazlasını verdi ve ben alabildiğim kadarıyla kendisinden hem mesleğim adına hem manevi olarak çokça evire çevire şeyler öğrendim. Dizide 1.5 sezon, arkası sıra da sinema filmi. Öğrenmeye bulutsuz olan insana benzeri şeyler öğretmeyi, vukuf aktarmayı dost biri Erkan Ağabey.

ÇOK ŞANSLI TIPKI ÇOCUĞUM

*Bire Bir filminiz vizyona girerken, özge ikisi dahi çokça geçenlerde izleyiciyle buluşacak. Benzeri aktör kendisine ak yazılı hissediyor musunuz kendinizi?

Evet ben çokça bahtlı aynı çocuğum gelişigüzel ant söylemişimdir.

YÖNETMENLER SORUNSUZ OYUNCU İSTİYOR

*Güdük sürede çokça güzel işlerde vadi aldınız. Yönetmenlerin sizi tercih etme nedeni hangi size göre?

Yönetmenler ve yapımcılar kanımca çıktı felek isimle çalışmaktan ziyade sette sav çıkarmayacak yemeden içmeden gelip işini yapacak oyuncularla çalışmak istiyorlar. Antrparantez ego savaşlarının ziyadesiyle yaşandığı, belki de sunu çokça basak ve yarışın olduğu iz dallarından bir tanesi. Güzellik haddinden fazla cesim bir amil elbette ki fakat sili güzelliğin bir tane başına yetmediğini daha çok herkesin söylemekten ve görmekten usandığını birlikte biliyoruz. Günümüzde şans bana bakarak; ongun eş ilişkileri, artı hatır, akıllıca yerde olabilmek ve bu makul vadi, an ve durumları lehine çevirebileceğin kadar aklını kullanabilmek ve sunu önemlisi istemek.

DİZİDEN AYRILDIM ZIRA…

*Esmer Mal Amor ’fecir finalden önceki ayrıldınız. Oyuncular izlenen ayrımsız dizide yer alabilmek üzere birbirleriyle yarışırken sizin bu tercihinizin nedeni neydi?

Ego yarışma değil, huzurla gelecek başarının peşindeyim. Bütün şükreden benzeri insanım. Şu zamana kadar zarfında bulunduğum temel, kariyerimin beni getirdiği noktaya, yaptığım işlere, tanıdığım iyi, kırıcı herhangi bir insana şükürler olsun.

İLK NÖBET BOŞANDIM

Fakat sektörde önünü görebilmek, alelhusus tıpkısı projede benim için çokça büyük. Ego sis sevmem, karakterimin nereye gideceğini sanmak isterim. Bahar’ı çok sevdim ve çok sahiplendim. Ben sevdiğim gelişigüzel şeyle evlenirim. ilk defa boşandım. Karakterim hiçbir yere gitmiyordu. Esasen sonuna öylece durdu.Elimden geldiğince çabaladım benzeri şeyler desteklemek için. Ayni elan başıma gelmemesi amacıyla daha teferruatlı eleyip kesif dokuyacağım.

GÖNLÜMDEN GEÇENLERİ KAĞIDA DÖKÜYORUM

*Oyunculuğun yanı sıra ezgi söylüyor, besteler yapıyorsunuz… Temas iki işi bire bir arada götürmek yumruk değil mi?

adım adım ilerliyorum sağlam olabilmesi hesabına. Gönlümden, duygularımdan sabık sözler dökmeye çalışıyorum kağıda; epizot döndüğünce, acıklı vardığınca… Hissettiğim melodileri karıştırıyorum onlara… Bunları ben kendime yapıyordum ama makul insanları akıllıcasına zamanda tanıdım ve beraber pir şeyler yapabileceğimize inandık. Umarım  sunturlu işlemler yapacağız.

TASAVVUF GÖZLERİMİN GÖREMEDİĞİNİ GÖSTERİYOR

*Benzeri röportajınızda tasavvufla ilgilendiğinizi söylemişsiniz… Hayatınızda neler değişti tasavvufla alay malay?

Sabrı öğreniyorum. Gün geçtikçe insanlara, hayata, hassaten kendimize birlikte toleransımızı kaybettiğimizi düşünüyorum. Kendimden uzaklaşmamak, kendimde beklemek için ve iç huzurum üzere hayatımda islam gizemciliği… Bana gözlerimin göremediğini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın