TV8’de balaban yolsuzluk skandalı!

Medyaradar’ın hususi haberindeki iddiaya göre Acun Ilıcalı ile gümüşgöz dostu Girişken Poyrazoğlu ile arasını bozan ve mecmu servisin işinden olmasıyla sonuçlanan görüngü şöyle ortaya bundan sonra:

TV8’in Muhasebe Servisi geçtiğimiz yıl sonu hesaplarını kapatmak amacıyla yolluk alarak yurtdışına gitmiş görünen tıpkısı muhabiri çağırarak öndelik kapatabilmeleri amacıyla pasaportunun yurtdışına methal çıkış belgesi mühürlerinin bulunduğu sayfanın fotokopisini istedi. Ancak muhabirin “Benim pasaportum bulunmayan. Yurtdışına da on paralık çıkmadım. Sizden harcırah da almadım. Bir geçersizlik olmasın” ifadesiyle skandal ortaya daha çok.

Geçtiğimiz yıl yurtdışına çıkıntı görülen hep muhabirler tek tek çağrılarak pasaportları arama edilerek savunmaları makbuz. Şirket zarfında başlatılan araştırmada haddinden fazla enteresan bir skandal ortaya çıkartıldı.

Buna göre ara sıra muhabirlerin tek yurtdışına çıkmadıkları, bazılarının ise yurtdışına çıktıklarını söyledikleri tarihlerle muhasebeden alınan avans tarihleri beyninde tutarsızlıklar belirlendi. Antrparantez bazen servis çalışanlarının Girişken Poyrazoğlu‘nun talimatıyla değişik bankalardan güven çekerek parayı müdürlerine verdikleri de ortaya çıkınca genişlik Dünya Ilıcalı‘ya aksettirildi.

İddiaya bakarak bu duruma çokça sinirlenen Dünya Ilıcalı; Acar Poyrazoğlu ve ekibinin işine akıbet verdi. Bu uzanım karşısında mağdur muhabirler şaşkına döndü.  Hem özlük isimleri kullanılarak şirketlerinin kıygın edilmesine adları karışmış, hem da müdürlerinin talimatıyla çekerek kendisine verdikleri kredilerin ifa haset geldiği amacıyla karaca karaca düşünmeye başlamışlardı.

Medyaradar’ın ulaştığı TV8 yöneticileri iddiaların doğruladı.

Bir Cevap Yazın