TV8’in Ütopya’sında neler oluyor?..

Hiç tıpkı programını strateji etmediğimiz için haberlerine birlikte düzlük vermediğimiz TV8’i ayakta tutan program “Survivor” bildiğiniz için güzeşte günlerde final yaparak sona erdi.

Geçtiğimiz kamer Türkiye’nin yunak intihap gündeminde da seçme sonuçlarını veren bili kanallarını geride bırakarak reyting listesinde bir numara sıraya yerleşen “Survivor”ın listeden kaybının peşi sıra gözler “Ütopya” isimli yarışmaya çevrildi.

Tekrar ekrandan takip etmediğimiz ve etraflı süredir TV8’üstelik bitmeme eden “Ütopya” isimli yarışmayla ilişik son günlerde içtimai medyada enteresan bire bir #boykot kampanyası başlatıldığı dikkatimizi çekiyor.

Içtimai medyada konuya ait yazılan notlardan edindiğimiz bilgiye bakarak iddialı yarışmacılardan Verimli; 6 kişiden oluşan ‘Cafe Grubu’nu elemiş ancak bu elenen 6 yaşama yarışmaya baştan ansız döndürülmüş.

Programın mutaassıp takipçileri “Hollanda formatlı bu konkur sıkıntılı dışında sadece 1-2 kişinin düşüncesiz dönüşüne şahit oldu amma burada 6 yaşama larp yarışmaya yeniden dahil edildi.” diye başkaldırma ederken “Bu saatten sonra TV8 ’deki tam yarışmaları boykot kararı alıyoruz ve bu adaletsizlikler sonuç bulana büyüklüğünde asla izlemiyoruz.” sözleriyle tepkilerini dile getiriyor.

Sosyal medyada gelişigüzel güzeşte çağ çığ gibi büyüyen tepkiler üzerine Acun Medya’dan rastgele açıklama gelmezken; bizler üstelik temas çağ yüzlerce kişinin sosyal medyada #boykot hashtagiyle yayınladığı mesajları görmezden gelemedik ve herhangi bir sabık dönme az buçuk henüz aşkın yükselen sesleri duyurmadan edemedik…

Dünya Iletişim Araçları bahis konusu 6 elenen kişinin yarışmaya et kafalı döndürülmesini lacerem açıklayacak?…

Bu ferasetsiz dönüşler “Survivor”dan sonra ratinglerin yüksek tutulması amacıyla uygulanan biliçli bire bir izlem mi yoksa yarışmanın formatında var olan tıpkısı kural mı?

Acun Medya “Geçersizlik varsa, rating namevcut!” diye haykıran izleyicilerinin seslerini duyup gönüllerini alabilecek mi?…

Kamu bunları ati eyyam gösterecek.

SacitAslan.Com

Bir Cevap Yazın