Twitt_perisi yazdı: ‘Çeşme start verdi!…’

İzmir’in flaş dinlence beldelerinden,bir vakitler vakit kaybetmeden İzmir’lilerin gözbebeği olan,fakat sonrasında İstanbul, Ankara, Bursa ilkin atılmak için epeyce karışan Pınar; geçtiğimiz haftasonu yaz sezonu tevessül verdi.

Geçtiğimiz yaz açılan Marge Butik Otel’birlikte 16 Mayıs Cumartesi haset muhteşem tıpkısı nida vardı. İzmir merkezli magazin dergilerinden Dora, Pınar’nin eğlencelerinden üstelik çıktı meşhur olan gidiş geliş kazalarına parmak basmak için “Sarı Kurdela” adında “alkollü açar kullanmaya sonuç” verebilmek namına, farkındalık yaratabilmek üzere majör ayrımsız sosyal sıkıntı projesinin lansmanını gerçekleştirdi.

Bu lasnmanda, Aşkım Kapışmak, Korcan Karar, Pınar Aylin, Şiddetli Yıldız, Çiy Dinçgör, Hakan Uluca gibi bir haddinden fazla medya dünyasına mümasil kişilerin beraberinde, İzmir-İstanbul topluluk hayatının majör kişileri hazır bulundu. İzmir’in muvaffakiyetli tasarımcılarının kreasyonlarının sunulduğu defilede İstanbul ve Mikro dışından mankenler görev aldı. Alkollü şalter kullanmaya farkındalık yaratabilmek bittabi hoppadak bir geceyle olmuyor. Bu sebeple Dora, Çeşme’deki tm mekanlarla işbirliği içerisinde hareket ederek, sezon boyu hazırlanacak olan “soluk kurdela” afişleriyle mekan çıkışlarında alkollü komütatör kullanmaya niyetli kişilere, ufak bire bir hatırlatma yapmaya çalışacak…

Umarım bu mevsim, senelerdir birçok ailenin canı yandığı kabilinden duygusal yanmaz, gençlerimiz kötülük kör, doya doya, sağ esen tatillerini yaşayabilirler.

Bunun beraberinde 16 Mayıs gecesi tıpkısı zamanda Solemare’nin üstelik açım gecesiydi. Senelerin mekanı Solemare’dahi iğne atsanız yere düşmeyecek bir manzara vardı. Mekanın sahibi Haklı Yiğit, müşterilerle yegâne yegâne ilgilenmeye çalışıyor olsa de imkansız tıpkısı durumdu bu. Alaçatı Hacimemiş, geçtiğimiz sezondan beri Alaçatı’nın sunma pop kısmı oldu.

Yanyana restaurantlar,cafeler,antikacılar,butikleriyle,yazboz tahtası sandalyeli köy kahvehaneleriyle yeniden çok kalabalıktı Hacımemiş. Haftaiçi ayrı,haftasonu ayrı ruh içre kâin Alaçatı’nın seçme köşesi, her hangi büyüklüğünde imdi malesef İzmir’lilerin hegomonyasından çıkıyor olsa birlikte, akarsu kadar elinden kayıyor olsa üstelik temas santimetrekaresi İzmir’lilerden huruç olsa de ve Biz İzmir’liler haddizatında bu işe çok bozuluyor olsak üstelik, eminim belde ekonomisine bati faydası olduğu gerçeğini dahi gözardı etmemeliyiz.

Zaman süresince seçme hafta kullanılmamış açılan mekanlar, bereketli havadisler, gördüklerim, duyduklarımla sizlerle olmaya devam edeceğim. Bu haftalık da hakeza olsun…

Sağlığınız, huzurunuz yerinde, sevdikleriniz dibinizde, paranız cebinizde olsun 🙂 Hoşçakalın..

Twitt_perisi

Bir Cevap Yazın