Twitt_perisi yazdı: ‘Yaz dirimlik mi acep?…’

Hayatım boyunca hiç ayrımsız zaman bu kadar üşüdüğümü hatırlamadığım bire bir Pınar ’den bildiriyorum size. Yaz,şita arap saçına döndü resmen. Askılı bluzla çıktığınız Alaçatı sokaklarından, bağlı kendinize bir mağazadan uzun kollu birşey almak zorunda dahi kalabiliyorsunuz..

Onun haricinde neler mi oluyor geceleri mekanlarda,akşamüzeri beach partilerde?…

Öncelikle somurtkan dikkatimi çekici bişey var. O de bu senenin modalarından birisi olan “saça oylumlu, esas ebatının boyutuna yakın ölçüde çiçek” geçici modası. Tükenik,olanaklı,saygım var AMA Sevgili güre kızlarımız Tanrı ’ınızı seviyorsanız takın o çiçekleri amma siz sera değilsiniz ki be anacığım!. botanik bahçesi hiç değilsiniz… Hele kim kiminiz mini mini karamela sepeti gibisiniz ve kafanızdan heybetli çiçeklerle tallahi birlikte iyicene olmuyorsunuz,bakınca gülesim geldi yakında ayrımsız beach club ’ta,kafanızdan çekip alasım geldi çiçeklerinizi affedin..

Kandırıcı bana hangi ama olsun işte fikrimi dahi söylemek birlikte özgürüm ama di mi:))

Elhak söz gelimi farkındaysanız Twitter sayfamda salladığım kadar göğüs kafesine kadar uzanan o leş sakallı adamlardan burada bahsetmiyorum birlikte:)

Neyse Alaçatı ’bile Hacımemiş başından bu zaman amiyane inn vaziyette.. Aha Hacımemiş ’te bakir ayrımsız mekan daha açıldı güzeşte hafta. Adı; Köyün delisi. Haldun Demirhisar ’ın açtığı mekanın müziklerini benim müziğine bayıldığım Tarık Koray yapıyor. Barın hakimiyeti tabii ki Rezzan Özkaragil’in elinde,serencam kademe profesyonelce. Mekan dahi hem çok tanıdığa rastladığınız kabilinden, benzeri zamanda bile jenerasyon namına haddinden fazla teenage olmaması; çıktı bu nöbet “bitmiş” dedirtiyor.

Bunun kabil Alaçatı Port evlerinin orada Club 29 ’un yanında bile eskimemiş ayrımsız mekan henüz 10 Orak Ayı Cuma kapılarını açıyor. Aqua Şifne, Blackk, Bianca gibi zamanının popüler mekanlarının sahibi ve işletmecisi olan Figen Erenel vasıtasıyla hizmete girecek olan “Sess Lounge Alaçatı” denizin kenarında, 200 yabanlık almaç kapasiteli çok cici aynı mekan. Ayrıksı Sess ’lerden onu ayıracak arz muhteşem özelliği ise; Müziklerinin ağız ağıza çocukluğumuzun özlenen müzikleri dediğimiz 80 ’ler, 90 ’lar arşivinden oluşacağının duyumunu aldığım “Sess Lounge Alaçatı”, İstanbul ve İzmir geceleyin hayatının bildik simalarını yeniden birarada toplayacağa benziyor.

Before Sunset ’bile açtı sezonunu. Ancak hala gitme imkanım olmadı, ama aldığım havas gine alelhusus akşamüzeri partileriyle adından oldukça alay ettireceğe benziyor.

Alım Satım gecesi “Sefer Project” itaat etmek amacıyla Paparazzi ’ye gittik. Banko hiçbir Alım Satım gecesi oradan çıkmamaya devir içtim esasen:) Çokk eğlendiğimizi,antrparantez sezonun esasen beri arz eğlendiğimiz geceyi yaşadığımızı itiraf etmem geçişsiz size.

Bu rüzgarlı ve soğuk havalar cihetiyle hala bana yaz gelmemiş üzere gelse da, esasen üstelik insanlar Pınar ’nin tadını bir güzel çıkartıyorlar. Ego, açıkcası Veriş haset denize girdiğim da belden aşağımın hissizleştiğini söylemeliyim. Adeta epiduaral duyum yitimi işlenmiş kadar oldum,ve simultane çıktım denizden. Kendime sıcak bir deniz bulursam ve tabiki dahi çalışmaktan, koşturmaktan üstelik sıra bulursam eğer; köle güneşin ve denizin tadını çıkartmaya niyetliyim.

bu arada Çeşme ’dahi hanay yemeden içmeden Alaçatı ’dan ibaret değil elbette. Zamanının söylence mekanı Rouge amerikan bar hesabına; “Yıldızburnu Meyhanesi” açıldı. Kavrulmuş çeşitleri, içimli mezeleriyle,denizin kenarında, devir eşliğinde Kumkapı tarzı benzeri eğlenceye sanırım kimesne yararlı dememiş olsa gerek, iş gecesi andıran arkadaşlarımın mekanı olmasına karşın ego dahi yumruk düz buldum.

Dalyanköy ’deki balıkçıların çoğu malesef kaçınık. Gittiğimiz devir boşluğuna kıytırık inanamadım. Nerede o eski Dalyanköy dedim. Eskiden girişim atacak meydan bulamazdık,bire bir iskemle ilave attırabilmek üzere ne açkı dökerdik… Bayağı üstelik üzüldüm. Çünkü bence Çeşme ’yi Pınar yapanlardandı Dalyanköy, Dalyan ’de rakı&balık yapmadan kimse tatilini bitirmezdi katiyen. Çeşme ’birlikte dahi herşey tıpkı hayatlarımızda olduğu kadar malesef haddinden fazla çabuk tüketiliyor. Bakalım bu sezonun trend olan mekanlar beyninde kimbilir seneye hangileri ayakta kalmaya devam edecek?…

Dilerim sistem çokça kazansın,balkı geçsin herkesin sezonu, teferruatlı soluklu olsun işletmeler…

Sağlığınız, huzurunuz, keyfiniz durumunda, sevdikleriniz dibinizde,paranız cebinizde olsun e mi!.:))

Twitt_perisi / periyimsanki@gmail.com

Bir Cevap Yazın