TWİTTER HINCAL ULUÇ’U DOLAŞIK DELLENDİRDİ

Twitter denen rezalet!..
 
Modern dedikoduculuk mu desem?.. Adsız Sansız ut açıcılık arzularının dışa vurumu mu?. Aynı soy sanal erketecilik mi?.. Yahu bunca magazin gazetesi var, günlük.. Bonjur.. Ana Yol.. Kelebek.. Bunca muhabir, çok laf.. Epey dahi ruh sağlığı uzmanı Türkiye ’da.. Bu muhabirler, bu uzmanlara sormaz mı “Twitter nelerini doygunluk ediyor insanların” diye.. Neler çıkardı ki bilir?.. Bilfarz Haydar Dalga neler derdi?..

Yani bakar mısınız?.. Baylan Karı, (Ilıcak) iki koltuk ötemde film izlerken yazıyormuş.. “Bilmem hangi filmini izliyorum. İki hamil ötemde Hıncal var..”

Kime yazıyor, inanmazsınız?..

Oray Dip, Ahmet Kağan, Ayşe Özyılmazel, Nehir Erdoğan ve henüz ki agâh kimlerin olduğu çeteye.. Devreye Irmak giriyor.. “Hıncal ’ın yanı sıra bile ağbim varmış..”

Buyrun buradan yakın..

Yahu familya kocalar boşanacak.. Evlilik yıldönümü yemeği yiyorlar, çerağ, al içki, bildirme fiyatlı aşçı.. İkisi de yazıyor..

Twitter.. İkisinin da gözü kulağı karşısındakinde değil, Telefonda.. Twitterde kesiksiz biri, bire bir şeyler yazıyor çünkü.. Acaba ne yazdı sorusu, karşısındakinden önemli..

Yahu Twitter yüzünden bize gelip karşılaşma izlemeyenler var.. Hastalık o büyüklüğünde tehlikeli..

Kalabalık zarfında yalnızlığa mahkûm oluyor insanlar.. Karşısında, güçlü gerçekler varken, telefonlarıyla o dünyadan kopup, sanal onların, yüzlerin içine dalıyor ve sosyalleştim sanıyorlar, asosyalin daniskası olurken..

Bunları neden yazdım..

Dünya duysun diye niteleyerek.. Illet duysun?..

Çünkü uyanığın biri Twitter ’birlikte hesap açmış.. Bu dedikoduculuğa hesap beğenmek diyorlarmış, elektronik beyin dilinde.. “Hıncal Uluç” adıyla adisyon açmış, herifin teki..

Uyanığın, ya bile mazeretli görün “Bönce”ın biri “Ben Hıncalım” diyerek sağa sola twitterler yazıyormuş..
Sakın ha.. Zinhar ha.. Benim twitterim bulunmayan.. Facebookum bulunmayan. Blogum namevcut. Sitem yok..

Chatleşmem yok.. Sanal tavla, poker, briç oynamam namevcut..Benim tek şeyim bulunmayan.. Zira benim mevhum dünyada öldürecek vaktim namevcut. Hayatım o büyüklüğünde yoğun, çalışkan dostlarım o büyüklüğünde çok ki, onlara tahakküm yetişiyorum..

Böyle aynı yerde adıma rastlarsanız, tek korkmadan “Has.. tir, düzmeci” çekebilirsiniz çabucak..

Hıncal Uluç /Sabahleyin

Bir Cevap Yazın