Twitter’da başkalık!..

Twitter ’ın web versiyonunu etkileyen dizayn değişikliğinde hesapların birer birer yıpranmamış tasarıma geçmeye başladığı görülüyor.

Twitter ’ın eskimemiş tasarımıyla henüz bozulmamış aynı görüntüye eş olması ve Twitter ’ın hem iOS hem üstelik Android versiyonu ile bire bir hissi yaratması amaçlanmış. amma velakin kullanıcı profilinizi anne ekrandayken sol tarafta görüyorsunuz. Sonunda içerik anlamında temel sayfanızda daha çok bilgelik, henüz serbest tıpkısı şekilde görüntülenmeye başlıyor.

Twiter ’ın bu hamlesi ile Twitter ’ın web versiyonunu da tıpkısı oynak uygulamalarındaki tasarım kalitesine az buçuk daha yaklamış gözüküyor. Yıpranmamış tasarımda üst menüde muhteşem değişiklikler var. Art yemek listesi rengi siyahtan, beyaz zehir renge intikal yapmış. “Bakir Tweet butonu bibi sağ dal köşede ve Twitter ’ın alışılmış “Anasayfa, Bağlan, Keşfet, Ego” sıralaması değişmemiş durumda.

Profil bilgilerinin sol tarafta kayran alması aşağı gür düşünülmüş. Böylece Twitter ’ın web versiyonunda atık tweet ’lere çağrıştırmak için daha bir iki scroll ehliyetli olacak. Daha Çok kendi hesabınıza bakarken, sol menüde yanay detay kutunuzu görebilecek ve buradan da yıpranmamış tweet girebileceksiniz. Çarkıt tasarımda öz profilinize bakarken tweet atmak amacıyla sağlıklı arka köşedeki butonu evet dahi klavye kısayolunu kullanarak benzer oluyordu.

MEDYARADAR

Bir Cevap Yazın