Üç kardeşin hayalleri ‘engel’ tanımıyor

Kullanılmamış Asır’dan Fakirlik Ülker’in haberine bakarak Muğla Kavaklıdere’dahi hareketli Erdal ailesinin hayatı film oldu. Ailenin 4 çocuğundan bir tane boş olan sunma balaban kızları hayatını kaybetti.

Temel Dursiye ve ağababa Mustafa Erdal bire bir endişeyle, “Biz ölürsek onlar hangi olacak?” diyor. Yaşları 40’ın üstünde olan mânialı kardeşlerden Sadegül’ün yeryüzü nazik hayali gelinlik yollamak, İsa’nın hayali intikal etmek, yatalak olan Lütfi’nin bile varmak. Hepsi bile bunların hayalet olduğunu biliyor ama gene üstelik, “Hayallerimizin gerçekleşmesi tür değil ama, buna da şükür. Bizden daha kırıcı durumda olanlar de var” diyerek avuntu buluyor.

Kavaklıdere’nin Nebiler köyünde faal Mustafa – Dursiye Erdal çiftinin 4 çocuğundan 3’ü özürlü. Erdal çifti, hayatlarını çocuklarının mutluluğuna adadı. Biri yatalak olan 3 çocuğunun bahtiyar olması üzere ellerinden gelen çabayı gösterdiğini tamlayan cet Mustafa Erdal “Lütfi (48) hep gün yatıyor. Sadegül (45) ve İsa (42) akülü arabayla bahçede sokakta gezebiliyor. Bunların herşeyi akülü arabaları. Canını hıyanet arabasını kabul etme. Kestirmece 2 kilometrelik yolu, onların hafif gezebilmeleri için, belediyenin verdiği parke ile döşedim. Onlar ağabeylerine bakarak az buçuk henüz bahtiyar. Gerçekleşmeyeceğini biliyorlar amma esasen de fon kuruyorlar” dedi.

Esas – babanın sunma nazik korkusu ise, kendileri öldüğünde çocuklarının edisyon durumda kalması.

Ailenin yegâne bulutsuz çocuğu ve sunma büyükleri olan iki bala annesi kızları 4 kamer önce meme başı kanserinden öldü.

Asıl Dursiye Erdal, “Biz öldüğümüzde iri kızımızın kardeşlerine bakacağını, gözümüzün arkada kalmayacağını düşünüyorduk. Ama deminden çocuklarımızın zor durumda kalacağından korkuyoruz” dedi.

Ailenin günce hayatı Ocak ve Içtimai Politikalar Memleket Müdürlüğü’nün desteğiyle kısa film haline getirildi. “Sakat Hayatlardaki Yıldızlı Hayalat” isimli film 3 Aralık’ta gösterilecek. 

Bir Cevap Yazın