Uçakta haddinden fazla şizoit anlar yaşandı!

Milliyet’te kayran düz habere bakarak bire bir uçağın pilotu kuleye, ‘Yolcularla polislik olma durumuna geliyoruz, yolcular kabin ekibinin üzerine yürüyor’ diyerek veca yandı.

İki gündür gelgel ulaşımını huysuz etkileyen kar yağışı dolayısıyla ilkin Atatürk Hava Meydanı kalkmak için Sabiha Gökçen Havalimanı’nda dahi uçaklar bulaşan aldıktan bilahare saatlerce kalkış amacıyla apronda bakmak zorunda kaldı. Uçakta bekleme süresi uzadıkça tayyare içerisinde kabin görevlileri ile yolcular arasında kaba tartışmalar meydana geldi. Gâh yolcular görevlilerin üzerine yürüdü.

Tartışmalardan huzursuz olan benzeri uçağın ağabey pilotu Sabiha Gökçen Hava Meydanı Çekicilik Trafik Arama kulesiyle irtibata geçti. Uçakta yaşanan sıkıntı cihannüma pilot konuşmalarına şu şekilde yansıdı.

Pilot: Yolcularla polislik olma durumuna geliyoruz. Dilek etsek bize kısaca bir zaman verir misiniz?
Kule: Planınızı gördüm. Sizin Önünüzde gösterişli tıpkısı trafik var. Sondan arayan ikinci trafiksiniz. Sakil bire bir gidiş geliş var.
Uçucu: Yolcular imdi kabine ekibinin üstüne yürümeye başladılar

“BENİ LÜTFEN ARAMAYIN”

Aynı apayrı uçağın pilotu ise kalkış sıralarının değiştiğini söylerek cihannüma görevlisine tepkisini şu şekilde gösterdi.

Tayyareci: Demincek biz en son tam 23. sıradayız. 1,45 öncesinde sıramız 25’ti.
Tayyareci: Bizden iki tayyare sonraydı sıralamada demin bizi atladınız
Kule: Önümdeki trafikleri devraldığım şekilde hiçbir değişiklik yapmadan o sıraya bakarak devam ediyorum. Sizin bilgilerinizi yerinden oynatmadan devam ediyorum. O yüzden ayrımsız fark olmamıştır.
Uçman: Sıralamayı yazdık.
Cihannüma: Bu konuyla ilgili şirketinize bağlanak edin. Şirketinizin yaptığı tıpkısı mübayenet oldu. Dinlemede rehavet ve şirketinizle vukuf kabul etmek için onunla kontak edin. Lütfen beni aramayın bu konuyla ilişkin…

Bir Cevap Yazın