Uçankuş’tan TV’de dünün yorumu!..

TV 8 Aramızda Kalsın’la, Kanaltürk 2. Sermaye arasında pespaye ayrımsız zamandır ilginç benzeri yarışma var.

2. Bap gerçekte, henüz bile eski bire bir program olduğu amacıyla bilcümle ırak uzaklık öndeydi.

Fakat elan sezon başı başlayan Aramızda Kalsın, geldi, geçti ve antrparantez uzak duruluk yaptı.

Antrparantez genelde da Kanaltürk, TV 8’den henüz fazla izlenen aynı geçek olmasına karşın!..

Ve cemaziyelevvel…

TV 8’deki Aramızda Kalsın’ın konuğu Mustafa Keser’di.

Kanaltürk’teki 2. Laf’nın konuğu ise Radyatör Dinçöz’dü.

Aslında Mustafa Keser’in son dönemde tek gündemi yoktu.

Petek Dinçöz ise serencam haftaların yeryüzü çokça konuşulan isimlerinden biriydi!..

Peki son…

AB’üstelik, olur hem  bile AB’bile (reklamverenin ana göz önüne aldığı set) Aramızda Kalsın 9.01 kabilinden çokça bereketli tıpkısı share alırken evvel 100’de 52. sırada düzlük buldu.

Uygun benzeri saatlerde yayınlanan ve Petek Dinçöz’ü bir tane konuk kayran 2. Süje ise evvel 100’e, olur ilk 100’e birlikte giremedi!.. Bu tam tıpkısı şoktu Kanaltürk 2.Husus amacıyla… Zira günlerdir Radyatör Dinçöz’ü çıkarmak üzere uğraşıyorlardı fakat sonuç dönemde daha önce çıktığı programların ratinglerine bakmayı unutmuşlardı!..

Dinçöz, 2. Süje’dan önce katıldığı TV 8’deki “İki Laf Edelim” programında 0 küsur share alırken, henüz sonraları yine yegâne başına katıldığı Film Yıldızı’daki Ferişte programında ise fakat 3 share alabilmişti.

Aha bunları izlem etmeyen 2. Sayfa bu yanılgıyla, geri AB’üstelik geçmiş 100’birlikte da düz bulamazken, Sacit Arslan-Akpelin Fayans’nin sunduğu programın ancak 10’üstelik biri kadar izlenmişti. Olur, 10’dahi biri… Yani geri iki izlence ortada rekabet yoktu!!! 2. Mevzu, totalde de evvel 100’da fakat ve fakat 99’ncu olabildi!..

Tamam sebep hakeza oldu?..

Zira sakat Petek’ten işaret namevcut çıktı…

Kimliği yok… Kendine güvensiz  ve ezberletilen şeyleri seçkin program tekrar ediyor, şöyle kim:

“Menajerim Haluk, benim seçme şeyim… Gülşen benim ikizim… Bire Bir insan arıyorum, koluma dövme yaptırdım, bulursam ismini devamına eklettireceğim. Ego henüz eskimemiş doğdum, miladım benim. Umre’de neler yaşadım neler… Umre’ye gittim ama şarap içmem demedim!.. Gencim, gezerim, tozarım. Hayatım spor, spor, spor… Hocalarım şunlar, şunlar, şunlar… 12 kilogram verdim, elkızı size bile yemek tarifi vereyim”

Kasedi çıktığından beri, medyada da nükte konusu olan bu laflar; ezberletilmiş kadar söylettiriliyor Radyatör Dinçöz’e!.. Bağımlı ki, çıktığı programların çökmesi normal… Girmek ki bu yüzden bazı programlar konukken bu duruma uyanıp fesih etmişler Petek’i…

3 izlence sıkışık yaşanan bu format tamamen öfke çanları çalması demektir Radyatör için… Hassaten kimileri, bu durumu “ağız ağıza münteha” şeklinde yorumlamakta…

Ve medyaya cebin düşülen bu üzücü duruma rağmen menajeri Haluk Şentürk, bizce haddinden fazla büyük yanlışlara devam ediyor.

Şöyle kim, bu Muamele banttan yayınlanacak iki program üzere Petek’e çekim yaptırmış!.. İki kanalın ve iki programın bile yapımcılarının haberi yok, ikisi dahi bir saatte!!! Yani iki hat dahi “aldatılma” yemiş durumda!.. Biri tv camiasının yükselen değeri Fox.. Güneri Civaoğlu’nun Ilişki sabahı sunduğu ve banttan çekilen programda Petek konuk… Ötekisi Star… Tekrar bir saatte Itır Esmersoy’un sunduğu programın dahi konuğu Petek Dinçöz!.. Bu genişlik TV yöneticilerinin yer çokça kızdığı bire bir genişlik… Göya kazık atık iki kanala üstelik… Ama ikisi dahi, iki kanal yöneticileri o zaman fark etmeyecekler mi bu durumu?.. İki kanalın birlikte serencam rütbe işi bilen yöneticileri var.

Petek Dinçöz’ün artık Tv’lere bırakın sunucu olmayı, mihman olmasının üstelik yolunu kapatıyorlar, haberleri bulunmayan. Şüphesiz bir günlük bellek bu, karışık!..

Antrparantez Petek Dinçöz’ün ratinginin bu büyüklüğünde düştüğünü gören internet haber siteleri ve gazeteler birlikte asla sakat değeri vermeyeceklerdir Petek’e… Bu de çokça iri ayrımsız hınç…

Magazin siteleri bile bu verilerden sonraları çokça yavaş tıpkısı format olmadığı sürece bilim değeri taşımadığını düşünecektir Petek’in… Ki senelerce onunla ait istihbarat bu sitelerde de sunu çok tıklananlar arasındaydı amma giderek haddinden fazla majör değerler kaybedildi.

Ve bizce sunma kebir kaybolma, Umre dönüşü, bir günücülük krizine kapılıp, gay ve lezbiyenlerin takıldığı barlara gidip sarhoş olması ve bozulmuş haliyle gazetecilere, kameralara yakalanması oldu.

Ayrıca çıktı kavim kavgayı sevmiyor. Eski eşinin 8 ay süresince, “Yeniden benzeri araya gelmeyelim ama biz dost olalım. Yoksa sen bu şirret, daim sav açan halinle toplumda çokça husus kaybedeceksin” sözlerini hiç dikkate almaması oldu. Kim, böylecene bozuk eşi daha çok pes yazar, tamamen kendi yaşantısına bakmaya başladı. Ama Dinçöz(geri yeniden belalı haliyle basındaydı) bibi hiçbir amacı sıfır davalar açıp, avukatlarının da bunu basına vermesiyleve işte bu sonsuz kavgacı görüntüsüyle insanların karşısına geçti. Hem bile sakat eşi 2.5 aydır tek konuşmazken, konuyu ağız ağıza kapatmışken…

Dinçöz, rastgele hangi kadar kişi akseptans etmese da toplumda “iyilikbilmez” bire bir duruma düştü kim, bu Türk milletinin sunu mefret verdiği değerlerden biri… Ve telafisi çok print. Hele hele ekranlara çıkıp, “Ben bugüne kadar tırnaklarımla geldim. Amma imdi arkamda A Takımım var, demin görün beni” demesi ve sonuçların yekpare tersi olması gerçekten üstünde durulması gereken tıpkı fenomen!..

12 YILDA KAZANILAN DEĞERLERİN 1 AYDA NASIL NAMEVCUT OLABİLECEĞİNİ GÖSTEREN BIRE BIR NITELIK YAŞIYOR ÜNLÜLER DÜNYASI!.. EMSAL OLMALI!..

Petek’in seveni üstelik var, sevmeyeni dahi… Sevenleri çokça üzülüyor, sevmeyenleri bile “Zaten tek türe etmemişti. Birilerinin iteklemesiyle buralara geldi” diyor ve konuyu kapatıyor, “Bu hikaye bitti” deniliyor.

Ve rating denen riyazi illetin, haddizatında toplum zarfında yaşanan ve yapılan yanlışlara şüphesiz “mirat” olduğunu de gösteriyor. Rating olayını hafife almamak gerek…

Ve tabi ki, evvel prodüksüyon girişimde Hadise’nin single’yla balaban tıpkısı katabolizma dallı güllü menajer Haluk Şentürk bile Petek Dinçöz’e serencam hazırladığı resimlik-projeyle ilişik üstelik herhalde tarihe “Radyatör’i mütemmim koca” namına geçecek. Petek Dinçöz, “Haluk benim her şeyim, babam(!)” derken, sunma geç 15 çevrim sonra (ki şimdiden bütün gördü) Petek Dinçöz dahi düştüğü durumu görecek ama daha çok iş işten eski olacak.

Ve beraber… Konu, doğrusu irdelenmesi gereken bire bir konu olduğu amacıyla Petek Dinçöz’bile uzadı amma beraber başarılı işlemler yapanları birlikte es geçmemek lazım…

Sacit Aslan ve Akpelin Çini, yöntemince o saat dilimini rakiplerinden çaldılar. Bu çokça tahakküm ve ağır sıklet aynı iştir. beraber, orada, TV 8’dahi kavi öz reklamını yapmayan, reklamı sevmeyen ama bu işlerin arkasında olan dirilik program koordinatörü Gülme Ertekin Tümen’i da es geçmemek lazım… Çokça akıllıcasına yolda… Genelde sevinçli aynı zaman geçirmeyen TV 8’in Hande ile önümüzdeki günlerde tıpkı değişimin içine gireceği ve tıpkısı çokça programın değişeceği, ağır bire bir atağa kalkılacağı da gelen bilgiler beyninde…

Yeniden tıpkısı konuda, Kanaltürk ise yerinde saymaktan vazgeçmeli… Tutmayan “Emret Komunatım”la belki çokça özdek kaybedildi. Ama tehlikeli hareket etmeyi bırakmalı Kanaltürk… Birden küsmemeli…

İki kanala dahi söylenecek bayram şu:

“Siz yetişkin kanallarla yarışmak istiyorsanız, onlar kabilinden eylülü bekleyemezsiniz. Siz atağa mayıs ayından itibaren başlamalısınız!.. Abece asla yersiz geçiremezsiniz. Ilkgüz ayında bu yazıyı yeniden gündeme getirir, sonuçlara alay malay bakarız!..”

Bir Cevap Yazın