UEFA çengeline Kartal taktigi!

Bugün’dahi düzlük alan habere bakarak 4 Aralık’ta finansal durumuyla ilişkin İsviçre’bile UEFA Mali Fair Play Komitesi’ne benzeri banak fail Fenerbahçe ikinci görüşmeyi önümüzdeki şubat ayının böylece gerçekleştirecek. Fenerbahçeli yetkililerin bu görüşmede henüz ilk Beşiktaş’ın yaptığı kadar UEFA ile ayrımsız yapılandırma anlaşmasına imza atacağı öğrenildi. Bu anlaşmayla kulübün haziranda 40 milyon euroyu bulması beklenen bütçe açığının 3 yıllık mali planla eritilmesi üstlenme edilecek.

OYUNCU SATMADAN ALINTI BASKI

Fenerbahçe gelecek zaman sonunda açığı 20 milyon euroya 2017-18 sezonunun sonunda ise 10 milyon euroya temizlemek zorunda. Antrparantez kulüp 3 sezon süresince transferde harcadığı bonservis rakamından henüz çok, bonservis geliri yolmak zorunda olacak.

Yani oyuncu satmadan oyuncu transferi tür olmayacak.

AKSİ TAKDİRDE MEN CEZASI VAR

Bunun yanı sıra Soluk-Lacivertliler önümüzdeki sezon Avrupa amacıyla UEFA’ya gönderdiği kadroda 22 ve benzeri sonraki sezon ise 23 oyuncuya saha verebilecek. Mali kriterler bilcümle namına getirilirse 2 zaman bilahare kısıtlılık kalkacak fakat denetleme devam edecek. Kriterlerin sağlanamaması halinde ise kulübe para aktarimi yasağı ve Avrupa’dan men üzere yaptırımlar uygulanabilecek.

Samandıra ’dahi kar önlemi

Kar zımnında son iki yığın maçı ertelenen Beşiktaş evvel üstelik kişi tesislerindeki sahaların karla kaplı oluşu dolayısıyla idman yapamadı. Buna rağmen tesisleri benzeri bölgede olan Fenerbahçe alınan önlemlerle kardan etkinlenmedi. Samandıra Tesisleri ’ndeki sahalar dönüşümlü temizlenirken, masnu serme yöntemi ile en beş altı tıpkı meydan sonsuz namına bozulmamış tutuluyor. 

Bir Cevap Yazın