Ululuk Çapa: ‘Alessandra Emre Ünal’ın objektifinde’

AKAKÇE ’DEN ‘ÇIKARMA HAREKATI ’

Limonatasından muhteşem tıpkısı yudum aldı Gargamel. Son günlerde geceleyin hayatına bile zaaf sarmış. Hem birlikte lacerem beceriyorsa öyle yerlere girip çıkıyor kim, beni kapıdan sine almazlar bu göbeğimle. “Geçenlerde canım mantı çekti, atladım gittim o Şişli ’deki sosyoelitlerin sabahın erken saatlerine büyüklüğünde doldurup taşırdığı yere” diye niteleyerek başladı anlatmaya. Sanırsınız altında serencam benzer Mercedes Jeep var…  “Atma lan neye atlıyorsun?” dedim. “Oraya metro yok…” “Osmanbey ’den yaya iki adım kat abi” dedi… “Içeri girince bil bakalım birtakım gördüm… Hani şu ressam var ya…” “Picasso…” diye dalgamı geçtim.  “Namevcut o değil. Picasso 25 Teşrinievvel 1881 -8 April 1973 yılları ortada yaşamış bire bir İspanyol ressamıdır. Resimleri  gülgûn ve mavi çevrim koyulmak için ikiye ayrılır. Ben özellikle mavi çağ resimlerini severim.”

Ayağımdaki pabucu çıkarıp, Bush ’a ayakkabı fırlatan  gazeteci hesabı tıpkı atmışım ki,  önündeki bardak devrilip, yaslı benzeri ses çıkardı. “ Bırak ulan bu Vikipedi ayaklarını… Anlatacaksan anlat” diyerek bağırdım; “Bazı gördün?…” “Hani o çılgın gündeş nutuk dehası var ya, Haluk Akakçe… Nişantaşı ’nda midillisi ile gezermiş” dedi… “Yanında fıstık kabil de üç bayan vardı…”

Buraya kadarına şaşırmadım. Haluk zaten gecelerin adamı.  Gezerken yanında dahi bilcümle yabancı dilberler evet. Ama anlaşılan o tün ipin ucu biraz kaçmış. Yanındaki hanımlardan birinin üstünü çıkarmasını istemiş bizim ’Midilli-sever ’. Şakayla başlayan bu ‘tarh ’ harekatı giderek ciddiye binmiş. ‘Çıkarırsın,  çıkarmazsın ’ derken, Akakçe, kadının gömleğini zorla çıkartmaya çalışmaz mı… İşin suyu çıkınca da, olaya müdahale eden mekanın yöneticileri bu kere Haluk ’u kibarca dışarıya çıkarmaya çalışmışlar ve bunda de başarılı olmuşlar. Giderken bile kulağına fısıldamayı ihmal etmemişler. “Bir elan buraya lütfen gelmeyin Haluk as” diyerek.

“Ulan Gargamel esas aynı dedikodu küpüsün amma o dediğin mekana elini kolunu sallayarak anca görgüsüz kolay girilmez. Seni elbet aldılar içeriye?” diye sordum. “Kapıdaki nemli amcaya piyanist olduğumu söyledim” dedi. “Ama nerede çalıştığımı bilmiyor tabiatıyla…”. Bizimkinin bu sefer anlattıklarını doğrulatamadım ama adı üzerinde tezvir aha.

***   

ALESSANDRA AMBROSİO EMRE ÜNAL ’MAĞARA OBJEKTİFİNDE

Her hangi büyüklüğünde Ara Güler yordamlı, “ Fotoğraf müzakere değildir, hakikatin parçasını yakalayan tıpkısı şeydir. Esas olduğu amacıyla foto mevcuttur” dese birlikte kullanılmamış zürriyet fotoğrafçılarımız hakikatın parçasını gür yakalıyor olmalılar kim, uluslararası ünlüler kendilerini bizimkilere teslim ediyor. Bunun en üst örneği Emre Ünal… Emre anca benzeri ‘çıngı ’ yakalamış kim, eskilerin tabiri ile ‘yiyecek üstelik beraberinde yat…”    Victoria ’s Secret ’in en ünlü meleklerinden Alessandra Ambrosio Emre Ünal ’ın objektifinin karşısına esbak.  Hem birlikte minik kızıyla bu arada..

Emre Ünal, Koton firmasının yüzü olan Alessandra ile cazibe boşaltmak üzere Los Angeles ’e uçmuş. beraber Victoria ’nın bu adlı meleği için minik hikâyecik bile anlatayım da abece bodur kalmasın.  Alessandra, 11 yaşındayken kendisini anca çirkin hissediyormuş kim, kulaklarını kafasına yapıştırırmış. Gür kim Japonya ’birlikte değilmiş.  Ya Japon lüzuci kullansaydı? 

beraber kocası Jamie Mazeretli ve yeni doğan bebeği ve bakıcısı bile çekimlerde amade bulunmuşlar. sık sık bebeğe bicik yöneltmek zorunda artan Alessandra yüzünden çekimler gevşek. Emre üstelik bu kadarını sineye çekmiş bittabi… Kızın memesi sarkacağına çekimler sarksın diyerek düşünmüş olmalı.

***

’İthal ’ Dedikodular

– Uç bu yol PETA ’yı ’gagaladı ’! Yakında Lady Gaga ’yı üstünde kürkle gören aynı PETA üyesi bu ölçüsüz kıza yazdığı mektupta “Ellen ’ın talk showunda kürke karşı olduğunu söylemiştin. Tığ seni hayvansever sanıyorduk. Üzerindeki kürk yapmacıklı miydi töz mi?” diye sormuş. Amma gelin görün ki tek beklemediği ayrımsız karşılık almış bu çocukcağız. Ün-ı değişik Stephanie Germanotta açmış gagasını yummuş gözünü. Efendim kendisi hayvansevermiş amma PETA ’nın kürk giyenlere uçarı yaklaşmasını kınıyormuş. Daha ilk etten, ’Kermit ’cilt yapılan kostümler giydiğini belirten Ağız hangi bunların ne de o periyot giydiği kürkün nesep olup olmadığını açıklamayacakmış. PETA üyeleri kürk giyenlerin konusunda protesto gayeli attıkları unlarla açgözlü çocuklara ekmek yapmalıymışmış. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ’un mağduru ’ olan kürksever Ki Kardashian de kocaman tıpkısı kadınmış. Bence Gaga ’yı kızdırmasınlar de, 101 Dalmaçyalı yavrusundan kürk palto yapıp çıkmasın karşılarına

– Geçenlerde ünlü poposunu kaldırıp İstanbul ’a ati olan Jennifer Lopez 3 boyutlu aynı konser filmi çekip bunu sinemalarda vizyona sokacakmış. Henüz ilk Katy Perry, Jonas Brothers ve Justin Bieber kabilinden ünlülerin yaptığı bu çokça boyutlu konser denemelerinden kar eden aynı biricik görüngü genç erkek Justin olmuş. Umarım J-Lo diğerleri kabilinden yararsız harcama etmiyordur.

– Cirque du Soleil serencam 10-15 yıldır elde ettiği beğenilme ile daha çok ’ailemizin sirki ’ sayılır. Eylül ayında İstanbul ’a gelecek Alegria ünlü gösterilerini kaçırmamak içiş eminim çoğunuz biletlerinizi şimdiden almışsınızdır de. Efendim biz burada Alegria ’yı beklerken New Yorklular alelacayip tıpkısı Cirque du Soleil showuna kavuştular… Zarkana, Radio City Music Hall ’deki perdesini 21 Ağustos ’ta açtı birlikte. Zarkan ünlü bir afsuncu ve onun aşkının öyküsünü akrobatik rock operası (değme ne demekse) formatında anlatan bu show 2011 ’birlikte Kremlin Saray ’ında, daha bilahare Madrid ve Las Vegas ’ta sahnelendikten sonra kürkçü dükkanına pardon New York ’a dümbelek dönmüş. Fotoğraflarına baktım bile, aynı birlikte bize uğrasa kötü gayrimümkün hani.

– Fas ’ın parçalanmamış ortasındaki site Marrakech ’mağara tamlık ortasına 21 Eylül ’bile alışılmamış aynı otel açılıyor. Morgans Oteller grubu dünyanın çeşitli yerlerinde ikonlaşmış mekanlara imzasını attı senelerdir. Bunların ortada herhalde sunma meşhuru pop kültürün ’eskimeyen hoşlanma ’i Madonna ’nın ortaklarından biri olduğu Miami South Beach ’teki Delano Hotel. Aydın ıcığı cıcığı kadar bir Delano henüz katılıyor Morgans ’ın listesine. Marrakech ’mağara göbeğinde açılacak otelin 71 sayı odası ve dile basit neredeyse 2000 metre karelik bir spası olacakmış. İçerisinde Michelin kilitsiz küreksiz Bon R adlı aynı restoranın dahi bulunacağı otelde ultra müfrit dakikalar geçirdikten sonra şehrin adlı Djemaa halk Fna meydanına gidip Fas ’ın özgün havasını solumak bile ayrı tıpkı gusto olsa ister. Bana sorarsanız içimizdeki birazcık Mağribî, biraz de girişik bezeme “ortaya anlaşılmaz” ruh üzere ülküsel tatilin adresi peki bura.

Şevket ÇAPA

 

Bir Cevap Yazın