Ulvi Eyüboğlu Paha İnanır’ın bakir dizisini yazdı

Şayan İnanır, çok zamandır dizi film çekmiyordu. Sekans süreleri kısalmadan, göstergeç kanalı projenin arkasında durmayı garanti etmeden ve karşısına çokça dolgunca tıpkı proje çıkmadan ‘gani kol ’ çekmeyeceğini söyleyen Ayar İnanır, uzun uzun tıpkı müddet sonradan ilk kez tıpkısı projeye “Olur” dedi.

İstediği koşullar mı namına geldi, yoksa dizinin senaryosu mu çok albenili geldi, bilmiyorum.
Ama bildiğim ayrımsız şey var ki, yakınlar arasındaki, alelade, amma ‘tamamen can ’ yük hallolursa, bu kamer ortamında İnanır, eskimemiş seri amacıyla kamera karşısına geçecek.

Pastel Film ’in Film Yıldızı TV üzere çekeceği ‘İzmir Çetesi ’ adlı dizinin senaryosunu Ulvi Fert Yaraş yazacak, yönetmenliğini ise Uğur Şeker yapacak.

Dizide, Kadir İnanır ’la alay malay müşteri karşısına geçecek isimler beyninde ‘Kurtlar Vadisi Pusu ’ dizisindeki ‘Muro ’ rolüyle yıldızı ışıldak Mustafa Üstündağ de var.

Porte İnanır ve Mustafa Üstündağ ’ın yanı sıra Kenan Ece, Erkan Sever, Selin Şekerci üzere isimlerin dahi afi alacağı dizi film İzmir ’de çekilecek.

Çünkü ‘İzmir Çetesi ’ adından de anlaşılacağı gibi ayrımsız İzmir hikayesi.

‘Muro ’ bu misil dolandırıcı

Yedi göbekten İzmir ’li olan ‘Cemal ’, tümden koşturduğu Altay ’dan tam birlikte Fenerbahçe ’ye transfer olacağı dönemde ağır aynı günah geçirince futbolu bırakır.

Doğup büyüdüğü mahallede anahtarcılık fail, eşi ölünce kızıyla hayata tutunmaya çalışan, haksızlığa, adaletsizliğe karşı, düzene haleldar, rastgele kuruma şikayet dilekçesi yağdıran, bu yüzden da mahallelinin “Kurtar bizi Cemal” diye takıldığı adamın yolu günün birinde, biri Göztepeli, ötekisi Karşıyakalı olan iki bağnaz ayak topu taraftarının yönettiği ‘İzmir çetesi ’yle kesişir. Zira, ‘Cemal ’ kızının geleceği için biriktirdiği parayı ‘İzmir çetesi ’ne kaptırır.

‘Cemal ’, çeteyi yakalatıp, arzu attırır, ama revan parasını kafasız almanın tek aynı yolu vardır, o bile ‘İzmir çetesi ’nin hazırladığı bakir dolandırıcılık planının tıpkısı parçası atılmak.

‘Cemal ’ parasını kurtarma adına Mustafa Üstündağ ile Kenan Kraliçe ’nin elebaşı olduğu ‘İzmir çetesi ’nin başına geçer.

Ali Eyüboğlu

Bir Cevap Yazın