Ümit Özat’a basından iri yepyeni!..

Hürriyet’te yer alan habere bakarak Özat, aynı kişinin yaptığı hile bilgelik zımnında bütün basına gurur aldığını söyleyerek, gazetecileri takımın başında olduğu sürece antrenmanlara almayacağını rapor etti.

“GAZETECİLERLE GERGİNLİĞİM YOK”

Samsunspor, PTT 1. Lig’in 16. haftasında deplasmanda 0-0 berabere kaldığı Yeni Malatyaspor karşılaşmasının arkası sıra planlı basın toplantısında Samsunlu gazeteciler, Samsunspor Maharet Direktörü Beklenti Özat’ı protesto etti.

Al-Beyazlı takımın idmanlarına girmeleri Özat’ın isteğiyle yasaklanan Samsunlu gazeteciler, Özat’ın karşılaşma sonu açıklamalarını yapacağı toplantı öncesi matbuat odasını tecezzi etti. Basın mensuplarının protestosu ile ilişkin yerine Malatyalı gazetecilere açıklamada kâin Özat, “Gerginlik yok. Vakit Kaybetmeden gerilim işleyen buradan çıkan meslektaşlarınız. Dalavere bilgelik yaptıkları üzere antrenmanları basına kapattık. Bire Bir kişinin yaptığını üstlerine alındılar, on paralık umurumda değil.” dedi.

“ÖNCE İÇLERİNDEKİ YALANCIYI BULACAKLAR”

Samsunlu gazetecileri takımın başında olduğu sürece antrenmanlara almayacağını ifade eden Beklenti Özat, “Önce içlerindeki yalancıyı bulacaklar. Ben 4 ay süresince antrenmanı basına açtım. 4 ay gece gündüz açtım. Biber Dolması fen yaptıkları sürece, iftiralı bilgelik yaptıkları sürece, ben orada olduğum sürece antrenmana giremeyecekler. Gerginliği yapanlar Samsunspor’un menfaatini düşünmeyen, iyiliğini istemeyen insanlar. Dolayısıyla ben dahi haddinden fazla takmıyorum.” diyerek konuştu.

“OYUNCULARIMA HALA İNANIYORUM”

Özat, pir benzeri maç olduğunu belirterek, “Kazanabileceğimiz bir maçtı amma ikinci yarı Eskimemiş Malatyaspor henüz yüksek oynadı. Yeni Malatyaspor de kazanabilirdi, biz birlikte. Ortada 1 benek var. Bu puanların değerini şöyle görmek lazım; Balıkesirspor, Giresunspor ve Göztepe’ye yenilmeseydik, bu 1 puan bizim üzere çokça zer olacaktı. Onlarla berabere kalsak bugün 27 puanda olacaktık. Kayseri Erciyesspor’u yenip geçmiş yarıyı 27 puanla kapatırsak, ilk yarı amacıyla kudretli tıpkı nokta elde etmiş oluruz. Tığ haddinden fazla dolgunca bire bir çıkış belgesi yaptık ama ilerleyen sezon şartları hem da daraç kadromuzdan âlem arada bir lüzumlu müdahaleleri yapamadık. Ama ego hala oyuncularıma inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın