Üniversiteli Burak’ı on paralık için öldürdüler

Sabah’tan Erdoğan Yapık’ın haberine göre Kocaeli’nde alkollü iki zinde, Mekatronik Mühendisliği öğrencisi Burak Pehlivan’ı (21) boğazını keserek öldürdü.

Bedbaht gencin sonuç anları bir büfenin asayiş kamerasına yansıdı.

Görüngü, Kocaeli’nde 21 Mart’ta 19.30’bile yaşandı. Öğretmen Nuray Güreşçi ve emekli gedikli Abüdder Pehlivan’ın iki çocuğundan biri olan Burak Güreşçi, okul çıkışı Miralay Seçkin Caddesi’ndeki tıpkısı çiğköfteci dükkânına girdi. Dakikalar bilahare bir mekâna Misyon Özelçi (25) ile Erkan Cebbar (25) girdi. İçeridekilere esenleme verdi. İddiaya bakarak, Özelçi, “Naber lan” diye seslendi. Güreşçi, “İyiyim oğlum” diye niteleyerek fiyat verdi. Tartıştılar.

İki agresif, çiğköfteciden ayrılan Güreşçi’ın peşini bırakmadı.

Çarpma edilen ve kolundan yaralanan Pehlivan, kaçmaya çalıştığı sırada boğazından birlikte bıçak darbesi aldı. nefes borusu kesildi.

Ayrımsız büfenin asayiş kameralarına saniye saniye yansıyan görüngü sırasında, büfeye sığınan Pehlivan lüks soluk kaybı zımnında yere yığıldı. Esenlik ekibi, ayrımsız saat önsezi masajı yaptı fakat Pehlivan kurtarılamadı.

İki agresif bodur sürede yakalandı. Rastgele ikisi birlikte alkollü olan saldırganlardan Özelçi tutuklandı. Cebbar ise tutuklanmadan yargılanmak için serbest kaldı. Saldırganlar, “koca öldürmek ve haram nitelikli bıçak yısa etmek” suçlamalarından Kocaeli 2. Aheste Ukubet Mahkemesi’nde müebbetle yargılanıyor.
Duruşma 1 Aralık’ta görülecek.

Ailenin avukatı Okkalı Kezer, tutuklanmadan sanığın da tutuklanmasını, cinayetin ‘meşru müdafaa’ yerine değerlendirilmesini önlemek istediklerini anlattı.

Bir Cevap Yazın