Ünlü bloggerın sözleri iri tepki çekti!

Hürriyet’ten Birce Bora’nın haberine bakarak Roosh V adını kullanan anti-feminist blogger Daryush Valizadeh ’mağara az çok tartışma yaratan “eş tavlama teknikleri” kitaplarını yayınlayan Amazon ’a karşı imza kampanyası başlatıldı.

Valizadeh bir vakitler kitaplarında kamuya yalınlık olmayan mekanlarda tecavüzün kanuni ayla getirilmesini savunmuş ve bu sayede kadınların “Kendilerini tecavüze uğrama imkanları olan ortamlara sokmayacağını” kanıt etmişti.

Caroline Charles ’ın Amazon ’a cebin başlattığı ve Roosh V imzalı kitapların sitenin kataloğundan dakikasında çıkartılmasını murat fail imza kampanyasına şimdiden 5 binden aşkın dirilik katıldı.

İmza kampanyasının metninde “Bang Iceland” isimli kitapta Valizadeh ’in tıpkı kadına saldırı ettiğini belirgin itiraf ettiğine de özen çekildi.

Valizadeh kitapta “Eve yürürken onun hangi kadar efkârlı olduğunu fark ettim. Eğer Amerika ’üstelik olsak onunla seks yapmam atak kabul edilirdi zira bana rıza gösterebilecek durumda değildi. Tabiatıyla benim zeyrek olmam da bu durumda çokça ongun aynı husus değildi. Ancak bunu umursadığımı ya bile onunla cinsiyet fora etmek üstüne duraksama ettiğimi söyleyemem. Yaptıklarımı hakikat çıkarmaya çalışmayacağım çünkü seks benim yaptığım özdek” yazmıştı.

Amazon imza kampanyası ile ilişkin harekete geçip geçmeyeceğine dair daha tıpkı izah yapmadı.

Bir Cevap Yazın