Ünlülere müteveccih narkotik operasyonunda sonuç gelişmeler!..

Çağatay Ulusoy, Gizem Kişmiri ve Çekişme Ermiş kabil ünlü isimlerin dahi yargılandığı narkotik operasyonunun müptedi ikinci duruşmasını yerinde izleyen Emrullah Erdinç, mahkemede yaşananları ve sevgili hakkındaki son gelişmeleri enerjik yayında anlattı…

Emrullah Erdinç’mağara açıklamalarından satır başları şöyle;

“ÇAĞATAY ULUSOY MAHKEME SÜRESINCE MONTLA OTURDU”

“Ilk duruşmada Sır haddinden fazla daha sakametli ve sinirliydi… Cemaziyelevvel ise haddinden fazla güleryüzlü ve neşeliydi…Adeta etrafına sevinç saçıyordu… Çağatay ise Sır’mağara cümle tersine; başını öne eğdi, bacaklarının arasından yere bakıyordu. Çokça bulunmaz başını kaldırıyordu… Siyah bire bir bando giysi giymişti…Duruşma salonu çok yunak olmasına rağmen, Çağatay Ulusoy kabanla oturdu. Ya durumunu farkında değildi evet üstelik bir dakika ilk salondan gezmek istediği için öyle benzeri havası vardı Çağatay ’ın…”

GIZEM KARACA’NIN TANIĞI SAVCILIK İFADELERİNİ REDDETTİ”

“İkinci duruşmanın yeryüzü nazik özelliği Cidal Aziz ’mağara kümeli olması ve Deniz Uğur ’un şahit olarak dinlenmesiydi… Sır Kişmiri ’nın tanığı müddeiumumilik ifadesinde “Sır Kara beni eve çağırdı ve esrar kullandık” demişti…Deminden ise savcılık ifadelerini reddetti… Müddeiumumilik ifadesi sorulduğunda ise “Ego orada yazılanları bilmiyorum, okumadan imza attım.” dedi…  Amma yanı sıra avukatı vardı; yani ifadesinde yazılanlar ağzından çıkanlardır…”

“DURUŞMANIN GENIŞLIK MAJÖR ŞİFRELERİNDEN BİRİ BALIK”

“Balık bu soruşturmadaki bildirme kocaman şifrelerden biri… Çağatay Ulusoy ’un şoforü bile balığın özlük aralarında tıpkısı kod olduğunu söylemişti… Çağatay evvel duruşmada Orçun Benli ile konuştukları “Balık” konusunun asıl balık olduğunu söylemişti… Orçun ise Çağatay ’ın söyledikleri üstüne mangal yaktığını ve mangalı yakıp Çağatay ’ı beklediklerini söylemişti…”

“CEMAL HÜNAL HAKKINDA MAHKEMEYE ZORLA GETİRİLME KARARI VAR”

“Deniz Misyon ’un tanık olmak dışında yaşananlarla  alakası yok. Çağatay Ulusoy ’un şoförü halen henüz firarda. Cemal Hünal ’ın tıpkı sonraki duruşmaya gelmesi geliyor… Karşı cebren getirilme kararı çıkartıldı…Sanıklar amacıyla 15 April tarihi haddinden fazla yüce… Seçkin duruşmaya gelmeleri gerekiyordu, ama ifadeleri alındığı için çıktı duruşmalara gelmeyebilirsiniz dendi… 15 April amacıyla de, dosyanın düşünce üzere savcıya gönderilmesi notu düşüldü…Müddeiumumi ne maznun için ne kadar ceza istediğini açıklayacak…”

“TIPKI ÜNLÜNÜN ILKOKUL YIL MAPUSHANE CEZASI ALACAĞINI ARITMETIK EDİYORUM”

“Sanıklardan çokları ceza alır. Bati cezalarda paraya devrim olayı yoktur. Savcının mütalası eke. Bire Bir ünlü savunma esnasında maharet bire bir vebal yaptı ve bu sebeple beş sene mahpushane cezası alacağını tahmin ediyorum. Ama bakir aynı düzenleme çıkarsa bilemem… Şubat sonunda özel çıkışlı mahkemeler kalkıyor… Mahkemeye bire bir apayrı dokunaklı ceza mahkemesi bakacak…”

Bir Cevap Yazın