Ünlülerin makyözünden azrail açıklamalar!

Akşam’dan Sebile Ölmez’in röportajı…

Rıfat Yüzüak kimdir? Zahir ünlülerin sanatçısı oldu?
Tahminî 10 yılı çok süredir bu sektörün içindeyim. Ilk kozmetik sektöründe bu işe başladım. Bu sürede tamam Türk modacılarının defilelerinde ünlü modellerle çalıştığım kabilinden Roberto Cavalli, Missoni, Vivienne Westwood, Ferrago back stagelerinde, Lily Donaldson, Jessica Stam, Jac jagaciak gibi dünyaca ünlü modellere de makyaj ika şansım oldu. Serenay Sarıkaya, Ayrıksı Ulusoy kabil birçok arkadaşım Türkiye starı olurken yüzlerindeki makyajla ego dahi özen çekmeyi başardım.

EBRU ÇAĞCIL MAKYAJI

Ebru Modern makyajı deyince aklımıza dip gölgeli makyajlar gelirken, sen bu imajı değiştirdin. Kim karar verdi bu değişikliğe?
Ebru Modern’e makyaj yapmam istendiğinde haddinden fazla heyecanlandım. Görüştüğümüzde imajında restorasyon ika isteği ortamında olduğundan bahsetti. Türkiye’üstelik makyaj deyince akla ilk gelen ayrımsız ismin makyajını değiştirmek az buçuk cesaret işi elbette ki. Tıpkısı da Ebru Çağdaş makyaj anlamında yapılabilecek her şeyi yaptığı amacıyla haddinden fazla dahi fazla tıpkı özdek yoktu yapılacak. Benim üstelik bu işteki hedefim ve tarzım insanların makyaja ihtiyacı olmadığını kanıtlayacak büyüklüğünde doğal ve aklı başında görüntüler gerçekleştirmek olduğu amacıyla Ebru Gündeş’te tabii makyajı denedik. Kendisi dahi salim olsun güvenip sanatçılar arasında ilk doğallaşmayı seçen kişi oldu.

Ebru Modern ’e bakınca estetik yaptırmış büyüklüğünde ayrımlı görünüyor gözümüze. Bunun sırrı nedir?
5-10 yıl büyüklüğünde önce kilolu makyajlar haddinden fazla modaydı ve herkes çetin makyajlar yapardı. Bu makyaj tarzı evire çevire görünse üstelik insanı çok çok değiştirebiliyor. Okkalı makyajla, herkese bir maharet ve tarzda saha tıpkı sıralamayla uygulandığı amacıyla herkes birbirine benzemeye başlamıştı. Meğer ben makyajda herhangi bir devir kişinin kişi güzelliğini ortaya çıkartmaktan yanayım. Mergup ürün sayısını azaltmaktan bahsetmiyorum. Iz sayısı çok olabilir ama beğenilen eser miktarlarını azaltarak ve cilde tamamen yedirmekten yani teknikten bahsediyorum… Rastgele ne kullanıyorsanız elan beş altı ürünle daha hassasça ve cildinize daha çok yedirerek kullanmayı deneyin.

Ebru Çağcil ’in yemeni elmacık kemiklerine kuşkusuz topluluk olabiliriz?
Ebru Çağcil’mağara değirmi elmacık kemiklerine eş olamazsınız ihtimal amma öz elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmanın sırrını size verebilirim. Yanaklarınızı hatır çektiğinizde yüzünüzde oluşan çukurluklara teninizden 2-3 titrem derin bire bir bronz kırmızılık uygulayın. Daha bilahare şakaklarınızdan elmacık kemiği üstüne akıllıca ışıklı ışıltılı aynı pudra evet birlikte highlight ürünü ile kandil verin. Bu aplikasyon elmacık kemiklerinizi orta çıkaracaktır.

GÖZ MAKYAJINA PUDRA

Evet, iri gözlerine elbet aynı makyaj uyguluyorsun?
Genelde sadece kap renginin iki üç ton koyusundaki boğunuk farlarla ayn hattını belirginleştirip göz pınarlarına yoğunca projektör mahsulat kullanıyorum. Göz makyajına tunç düzgün ve allıklar kullandığım üstelik oluyor.

Elan çok adlı makyajlarıyla tanınsan üstelik aslında yaptığın birçok eksantrik iş var. Onları üstelik okuyucularımızla tutmak icap misin?
Olur, markalarla çok bati gelişim birlikleri içine giriyorum. en üst global ayrımsız anlaşmayla Max Factor’un make-up artisti oldum. Markanın çalışanlarıyla çok çetin eğitim bilimi ve özel projeler gerçekleştiriyoruz.

DAHA BILGILI GÖZLERE SAHIP OLMAK IÇIN

Epey gözleri abartmak için senin sırların neler?
Gözü büyütmenin en kıytırık yolu gözün dış hattına yapılan uygulamalardır. Göz içine makbul kilitsiz küreksiz renk kalemlerde göz içini genişletir. Bu iki uygulama gözleri büyütmenin genişlik kolay yolu…

Aynı kadının makyaj çantasında olması gereken renkler hangileri?
Öncelikle özlük cilt rengine uygun ürünler bulunmalı. Allık insicamlı üzere renklerin özlük deri renklerinden 2-3 titrem koyu olması çok risksiz ve doğal makyaj sonuçları verecektir.

YÜZDEKİ BOYUTU KORUYUN

Trendleri izleme ediyor musun ve okuyucular şüphesiz pratik uygulayabilir?
Cümle trendleri strateji ediyorum. Demin strobing makyajı trend. 10 yıl geçmiş makyajlar ışıldamaya başladı ve deminden simler yerini sedefli, yıvışık ve nemli görüntüdeki ürünlere bıraktı. Ancak trend diye niteleyerek bu ürünlerin bütünü cilde uygulandığında yüzdeki boyut kaybolabilir. Trendleri uygularken titiz kalkmak lazım. Şakaklarınıza ışıltılı bir im kullanırken yaş-buğulu akıbet veren benzeri rabıtalı kullanırsanız bu ikisi sizi terlemiş gibi gösterebilir. 

Bir Cevap Yazın