Uşak’ta elektrik üreteci faciası

Milliyet’te meydan düz habere bakarak Dağyenice Köyü ’nde tavuk besiciliğiyle uğraşan Kemal Iştirakçi (38) ve hoca Cevriye Iştirakçi (36) çiftinin evinde esbak geceleyin elektriklerin kesilmesi sonucu Elektrik Üreteci devreye girdi. Bu tam uykuda olan Kemal ve Cevriye Iştirakçi çifti ile çocukları Gaye Enes Işçi (13), Almila Işçi (3), Aybuke Işçi (7) ile anneanne Emine Acara (60), lüp madun katındaki jeneratörden çıkan susturucu gazından zehirlendi. Iştirakçi Ailesi ’nin Sabahleyin meydanda görünmemesi, telefonlarına da cevap vermemeleri üzerine nikbet fail yakınları, kontrol etmek üzere eve gittiklerinde azgın görünüş ile karşılaştı.

Feryatlara koşan köylülerin haber vermesi konusunda gelen esenlik ve Açıkgöz ekipleri Cevriye ve Kemal Iştirakçi çiftinin hayatını kaybettiğini belirledi. Dirimsel fonksiyonları bitmeme ettiği belirlenen çiftin çocukları Enes, Almila ve Aybüke Işçi ile çocukların anneanneleri Emine Acara ambulanslarla Yardımcı Mehabet Hastanesi ’ne kaldırılarak tedaviye makbuz.

Yavaş kar yağışı nedeniyle köye ulaşmakta müşkülat çeken ekipler tarafından Cevriye ve Kemal Iştirakçi çiftinin cenazeleri geçmiş Çeltek Celal Hastanesi Morgu ’na arkası sıra ölü açımı için İzmir Adli Tababet Kurumu ’na gönderildi.

Dokunaklı olayda hayatını kaybeden Cevriye Işçi ’nin Yardımcı Ömer Bedrettin Ortaokulu ’nda Ingilizce öğretmeni olduğu eşinin 4 ay geçmiş taşındıkları köyde tavuk besiciliği yaptığı öğrenildi. Kurnaz olayla ait anket başlattı.

Bir Cevap Yazın