UTKU MUTLU’NUN OKULU YIKILDI

Eyüp Şehremaneti meclisi, Doğan Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi ve Vatan gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Galebe Mutlu ’nun kızı hesabına kurduğu vakfa ilişkin Kemerburgaz ’daki 10 yıllık kolej amacıyla katabolizma kararı verdi. Bu sabahleyin er saatlerde kolej arazisine gelen Büyükşehir Belediyesi ’hangi mecbur ekipler, okul binalarını yıktı. Uray ekiplerinin yerlebir ettiği kolejden geriye çabucak Atatürk büstü ayakla kaldı.

Sabahleyin saatlerinde çocuklarının Küçük Asya Lisesi tercihi ile ilişik müracaat etmek için okula gelen veliler ise gördükleri manzara karşısında yepyeni oldu. Gözyaşlarına boğulan tıpkısı iye, “Mağduruz. Okulların başlamasına birkaç ayrımsız müddet kaldığında okullarımız yıkıldı. Demincek ne yapacağız. Çokça şükür Atatürk büstümüze ve Türk bayrağımıza dokunmamışlar. Bu zihniyeti kınıyorum” diyerek konuştu.

Kolejin öğretmenlerinden Neriman Erkan üstelik gördüğü manzara karşısında şaşkına dönerek gözyaşlarına boğludu. Uzun süredir bu kolejde muallimlik yaptığını söyleyen Erkan, “Demincek bu velilere ve öğretmenele hangi diyeceğiz. Okul becermek ne zihniyete sığar. Erte rum liseleri için öğrenciler tercihlerini yapacaklardı. Bura teferruat yuvası detay yuvası yıkılır mı” dedi.

Bir Cevap Yazın