‘Uykusuzluk’ sorunu çekenler dikkat!

Takvim’de saha kayran habere bakarak incitici beslenme alışkanlıkları, baş döndürücü fütur üzere olaylar uykusuz gecelere illet olabiliyor. Ancak bu durumda olağanüstü karışımlar imdada koşuyor. Öğle Vakti yemeklerinden bilahare tüketilecek kuşkonmazlı içeceğin derin tıpkı gaflet uykusu çekmeye havari olduğunu belirten uzmanlar, karışım tarifini ve içerisinde malzemelerin uyku üzerindeki etkisini anlatıyor…

Malzemeler:
9 kuşkonmaz
2 sayı kereviz sapı
1 sulu zırtlak
1 budala
1 yeşil elma
1 nüsha zencefil kökü

HAZIRLANIŞI:
Seçkin şeyden önce kuşkonmazları 5 zaman suya bırakın. Sonradan meyveleri, salatalığı ve limonu kesme. Blenderda bunları ve mankafa kalan zencefil ile kereviz saplarını harmanlayın. Öğle yemeğinden sonraları bu içeceği tüketin.

Kuşkonmaz: C., A ve E vitamini açısından ensesi kalın olan kuşkonmaz, muhteşem ölçüde lif içerir. Ayrıca K vitamini ile kasların gevşemesini sağlar. Uykuyu getirir.

Salatalık : Uykusuzluğun cilt üzerindeki olumsuz etkilerini azaltırken, bire bir zamanda vücudu rahatlatarak mebzul aynı aymazlık çekmenizi sağlar.

Kereviz: Esansiyel yağ ve minerallerden zengin bu nevale aymazlık bozukluğuyla savaşır. Magnezyum içeriğiyle vücudu gevşetir.

Zencefil: Serencam mertebe ferah bire bir gereklilik söktürücü olan zencefilin yatıştırma işlevi vardır.

Bir Cevap Yazın