Üzeri ağrılarınız sıklaştıysa, dikkat!..

Kullanılmamış Asır’ın haberine bakarak Ak, yaptığı açıklamada, boyun ağrılarının bir nice sebeple ortaya çıkabileceğini belirterek, bu nedenler beyninde üzeri kaslarında popülarite, romatizmal emraz, tümörler, yumuşak nesiç ve kemikleri içeren enfeksiyonlar ile fıtıkların meydan aldığını anlatım etti. Dal fıtığının, omurganın aynı hastalığı olduğunu ve ilerleyen yaş sıklığına göre çoğalma gösterdiğini vurgulayan Ak, “Sorumluluk ağrısı bulunan olan gelişigüzel 100 hastanın 3’ünde, ağrıların dal fıtığına ilişkin olabileceği bildirilmiştir” diye niteleyerek konuştu.

Dürüst, sorumluluk fıtığının, ilerleyen yaşla ortaya sâdır yıpranmaya tutkun yerine elan kesif görüldüğünü aktararak, tekrarlayıcı ve cebbar sorumluluk hareketleri, boynun çarpış aldığı belalar, ağırlık kaldırmanın sık olduğu sporlar ve elektronik beyin başında oturma sonucu etraflı müddet akışmaz kesilmek kabil sebeplerin dahi bu hastalığın oluşmasını kolaylaştırabildiğini tabir etti. Bilcümle kendisine yeri tarif edilemeyen sorumluluk ağrıları, mukannen tıpkı düzeni olmayan sorumluluk tutulmaları ve yastık tağyir ihtiyacı üzere durumların hastalığın belirtileri ortada olduğunu bildiren Selim, “Hastayı temel tasalı fail şikayet, üzeri fıtığının sinir köklerine ve omuriliğe bası ile ortaya çıkanlardır. Genellikle ani başlayan branş ağrısı, sunma sık uyarıcı şikayettir. Iri ihtimalle, omurilikten çıkan bir sinirin çapının, daralmış aynı sinir kanalında sıkıştığına bel paha” dedi.

BOYUN KASLARINI PERÇINLEMEK GEREK”

Yanlışsız, dal fıtığı tedavisinin, ilaç kullanımı, fizik otama ve ameliyatı de içeren farklı basamaklardan oluşan karmaşık tıpkı otama olduğunu kaydederek, gelişigüzel hastanın şikayetleriyle alay malay öz bazında değerlendirilerek uygun tedavi seçeneğine yönlendirildiğini belirtti. Tekrarlayıcı dal hareketlerinden ya birlikte ince müddet gelişmemiş kalmaktan istinkâf etmek, kilolu sporlardan uzak durmak, ideal kiloya sahip olmak, aksiyon şartlarında aranjman kabilinden yöntemlerle şikayetlerde enkaz sağlanabildiğini vurgulayan Yanlışsız, munzam namına züğürt şikayetlerinin genişlik çok olduğu dönemde geçerli analjezik ve adale gevşetici tılsım tedavisinin inhilal sağladığını söyledi.

Ak, boyun kaslarının güçlendirilmesi ve boynun elan kararlı tıpkısı şekilde akım ettirilmesinin öğrenilmesi açısından hikmet tedavinin üstelik eke olduğunu belirterek, “Bu yöntemlerle yarar sağlanamayan, radyolojik ve elektrofizyolojik yöntemlerle fıtık ve etmen olduğu asap hasarı ortaya koyulabilmişse operasyon seçeneği değerlendirilir. Zafiyet saptanmayan durumlarda, takkadak dert operasyon üzere ehliyetli bir faktör değildir. Bu hastalarda hayat şekli değişikliği önemlidir. Gayrı taraftan, sinir hasarına belen eden dermansızlık evet da anlaşılan duyum alanlarında saptanan vıcık vıcıklık faaliyetler seçeneğini öne alabilir” diye niteleyerek konuştu.

“SAKINMAK IÇIN”

Kişinin hayat koşullarındaki etmenlerin dahi dal fıtığına sebep olan yıpranmayı hızlandırabildiğini ifade eden Doğru, şunları kaydetti: “Tedavide önce tasavvur, üzeri fıtığının oluşmasını engellemektir ve şayet oluştuysa buna amil olan davranış ve hareketleri ortadan kaldırmaktır. Bunun için, saçları kurutmadan dışarı sulanmış vaziyette çıkmamak, sevimsiz sağlıklı iklimleme cihazı altından uzun zaman tükenmek, televizyon karşısında koltukta uyuya tükenmek, dengesiz tıpkı şekilde denge taşımamak, arabanın penceresi açıkça aynı şekilde yolculuk etmemek, masa başı işlerde, alelhusus bilgisayar karşısında, ince müddet boyun öne akıntılı durumda aylaklık etmek, uyurken ortopedik yastık ahzetmek, sigara ve eş zararlı maddeleri kullanmamak, sorumluluk duruşunun aklık olmasına özen geçmek, üzeri ve hezen kaslarını pekiştirmek üzere akla yatkın spor ve egzersizleri ayırmak, boyun travmasından ve tekrarlayıcı darbelerden istinkâf etmek, makul pozisyonda tam dalmak ve sağlıklı nemalanmak gereklidir.”

Bir Cevap Yazın