Uzvi makyaj ürünlerini lacerem anlarız?

Akşam’dan Sebile Ölmez’in yazısı…

MUTLAKA OKUYUN

Benzeri eser Amerika’dan şehadetname almışsa ona güvenli gözüyle bakıyoruz. Organik gıdalarda USDA sertifikası sadece tarım üzere organik sertifikası veriyor ve sertifika alındığında bu gıdanın kıytırık bile uzvi olduğuna güvenebilirsiniz. Bu tarımdan elde edilen kozmetik ürünlerde üstelik bu sertifikayı görüyorsanız, bu etiketi haiz im içeriklerinin yüzde 95’i organik üretilmiş etmek. Kozmetik makyaj söz konusu olduğunda örgensel sertifikasının nereden alındığına katiyen ilgi edin. Çünkü kozmetikte FDA; örgensel ismi adı altında örgensel olmayan ürünlere birlikte bu sertifikayı verebiliyormuş.
Tıpkısı ürünü almadan önceki muhakkak etiketini okuyun. Uzvi sertifikası veren bir nice bünye olsa birlikte hepsinin sertifika kuralları değişiyor. Bu yüzden bu sertifikaları gördüğünüzde ürünün tamamen uzvi olduğunu düşünmeyin.

ELBETTE HENÜZ GÜR

Aynı ürüne organik diyebilmemiz üzere genişlik az yüzdelik 70’i organik içerikle üretilmiş olmalı. Sertifika veren kuruluşlar bu limiti daha efdal tutuyor. Bu yüzden ürünün organik mahsulat içermesi onun ağız ağıza örgensel olduğu anlamına gelmez. Olur, uzvi makyaj malzemeleri diğerlerinden elan mı müfit? Gâh ten tedavileri veya rahatsızlıkları dönemi veya sonrasında bazı bazı makyaj yapma ihtiyacı hissedebiliriz. Bu durumda organik kozmetik normal kozmetikten tabiatıyla elan gani mümkün. Fakat bu örgensel ürünlerin size dokunmayacağı anlamına gelmez. Örneğin; uzvi yetiştirilmiş amma süresince domateste bulunan tıpkısı husus olan işaret bu gıdaya alerjisi olan birinde dokunaklı reaksiyonlar gösterebilir. Örgensel ürünlerin doğallığının dezavantajlarından biri ürünlerin ayrıntılı müddet mihman olmaması. Kozmetik sektöründe ürünleri dayanıklı beğenmek amacıyla birçok husus kullanılıyor. Nedeniyle organik makyaj malzemeleri normal kozmetiğe nazaran berenarı narin kalıyor.

SEÇENEKLERİ AKSI

Bireşimli boya kullanılamadığı için ilim seçenekleri oldukça kısıtlanmış. Ama henüz çok vitamin, mineral ve antioksidan içeriyorlar. Esasen avantajlı olduğu laf tamamen saf olduğu üzere tek yardımcı husus içermiyor. Ancak bu yarar kitap ömürleri üzerine az çok dezavantajlı konuma geliyor. Bakteri oluşumu palas gerçekleşiyor. Bu sayede vakti geçen kozmetik ürünleri cildinize engel verebilir. Yani esasta doğallığı sevip yüzünde az buçuk damga arayanlar üzere ideal. 

(SEBİLE LAYEMUT / AKŞAM GAZETESİ)

Bir Cevap Yazın