Vadide sona mı yaklaşıldı?..

Gazi Üniversitesi (GÜ) Mektepli Konseyi ’nin hazırladığı Gazinin Gazetesi ’nin (Gazite) lansman toplantısına değer konuğu yerine Kurtlar Vadisi dizi film ekibi katıldı.

Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Salonu ’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısı öncesinde, çok sayıda öğrenci salon kapısında toplandı.
Tanıtım toplantısının onur konuğu olan sekans oyuncuları Necati Şaşmaz, Gürkan Akla Yatkın, Kenan Çoban, Erhan Ufak ve Cahit Kayaoğlu salona girişlerinde alkışlarla ve tezahüratlarla karşılandı.

Söyleşiden geçmiş “Gazite”nin umumi ürün yönetmeni Namus Anlı gazetelerini tanıtıcı ayrımsız konuşma yaptı. Telefonlarıyla foto sarmak isteyen öğrenciler gelişmemiş mütemadi izdihama hastalık olurken, Necati Belli, mikrofonu alarak, ayaktakilerin namına oturmasını istedi.
Alkışların uzun müddet devam etmesi zımnında konuklar, konuşmalarına başlayamadı. Sahne önündeki cıvıl cıvıl biraz azaldıktan bilahare sinevizyonda dizinin tanıtımına müteveccih benzeri sokum yapıldı.

İlginin sakil olması zımnında salona giremeyen haddinden fazla sayıda mektepli, söyleşiyi üniversite bahçesine kurulan dev ekrandan izledi.
Dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz sunumun böylece, “Ne büyüklüğünde çokça hisse senedi yapmışız, izleyince fark ettim” dedi. Bunun konusunda salondaki öğrenciler yine seri ekibini alkışladı.

SEKANS BİTİYOR MU?

Öğrencilerin sorularını kayıtlı olarak vermesinden bilahare musahabe başladı. Necati Kanunlaşmış dizinin bu mevsim biteceği söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Evet bu yaz bitecek ama önümüzdeki zaman baştan başlayacak” dedi.

Kanunlaşmış, yapımcı olan kardeşine “Kurtlar Vadisi hangi ahit bitecek?” diye sorulduğunda kendisinin, “Bu ülkede veca bitmiyor. Ne ant bu ülkede dert biter, gözyaşları diner, bu sekans bile o antlaşma biter” yanıtını verdiğini söyledi.

“Kurtlar Vadisi Irak” filmi ile bölgedeki bir nice soruna değindiklerini, oradaki dramı anlattıklarını dile getiren Kesinleşmiş, şöyle konuştu:
“Demin birlikte Filistin ’de olacağız. Arkadaşlarımız tahminî tıpkı yıldır çalışıyorlar bu proje üzerinde. Orada neler yapabiliriz bunu düşünüyoruz. Bize soruyorlar, Filistin konusunu ele almaktan korkuyor musunuz? diye. Bizim Cenabıhak ’tan korkmayanlardan korkumuz bulunmayan, Allah ’tan korkana da saygımız zevalsiz. Peki Filistin ’e gidiyoruz.”

Dizide tekellüf düzlük Gürkan Makul bile Gazi Üniversitesinde olmaktan sevinme duyduğunu, “Benim olduğum yerden bakarsanız mutluluğumu anlarsınız” diye niteleyerek konuştu.

Kenan Güdücü da sözlerine dizideki rolüyle ait olarak, “Şu dakika hafızam yerinde” diye niteleyerek başladı.
Üniversiteli gençlerle aynı araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade fail Güdücü, “Dizideki akıbetiniz hangi olacak?” soruna, “Onu bu akşam izleyip bütün birlikte göreceğiz” yanıtını verdi.

Erhan Ufak ve Cahit Kayaoğlu dahi söyleşiye katıldıkları üzere çok bahtiyar olduklarını söylediler.

Kere

Bir Cevap Yazın