VADİ’YE ‘HALO DAYI’ CEZASI

Kurtlar Vadisi adlı dizide ‘’Halo Dayı” karekteri ile tanınan artist Sönmez Atasoy’un, ‘’Balta ile öldürüldüğü” hayal, ‘’Şiddet kullanımını özendirici nitelikte” bulundu. RTÜK bu nedenle Show TV’den savunma istenmesini ve savunmaya göre, 250-500 bin liralık beyninde aynı ceza verilmesini benimsedi.

GAZETEPORT’un edindiği bilgiye göre, RTÜK’ün serencam toplantısında Kurtlar Vadisi-Pusu ünlü dizideki ‘’Şiddet görüntüleri” ele makbuz. Kurul üyeleri, güç sahneleri dolayısıyla Show TV’ye ceza verilmesi yönünde rey kullandılar. Üyelerden Hayal Kahraman ve Mehmet Dadak ise karara alın çıktılar.
Hayal Kahraman, karşı oy yazısı da yazdı ve ‘’ Bu dizi biçim yerine gerilim ve iş türündedir. Biz istemesek de içre çabukluk ögesi haiz gerginlik-hareket dramalar, dünyada bile, bizde de var olmaya devam edecektir. Makro olan, Türk TV’lerinde ayrımlı türde ve kaliteli dramalar yayınlayarak, şiddeti sel eleman olarak yansıtan aynı tabilik anlayışından uzak durmaktır” dedi.

Kurtlar Vadisi’nde, sanatçı Sönmez Atasoy’un canlandırdığı ‘’Halo Dayı” olarak tanıdık Halil İbrahim Kapar, diziden feci tıpkısı sonla ayrılmıştı. Dizide uyuşturucu kaçakçısı tıpkı mahkumu canlandıran ‘’Halo Dayı” balta ile kesilerek öldürülmüştü.

Yurt Gazetesi

Bir Cevap Yazın