Vatan’la yollarını ayıran İclal Aydın’ın bakir adresi

Yurt Gazetesi ile aynı yıl geçmiş yollarını ayıran İclal Işıklı yeniden okuyucularıyla buluşuyor.

Günlük yazılarını kendi sitesi iclalaydin.com.tr adresinden yayınlayacak olan İclal okumuş sitesini zaman baştan yayına alarak geçmiş yazısını yayınladı.

İşte İclal Işıklı’ın geçmiş yazısı…

Bir gazete için günlük yazılar yazmayı bırakalı bire bir yıl reşit. O aynı yıla yine ne çok madde sığmış. Romanımı bitirebilmişim. Çarkıt kitaplarımı vasıtasız geçirip yeni basımlarına hazırlamışım. Seslenen Kitaplar için romanım Tıpkısı Cihan Kafes ’i okumuşum. Uzak yollara gidip dönmüşüm.

Bütün bunlar olurken Türkiye Cumhuriyeti kendi tarihinin en iri sivil sokak hareketini muammer. Yine iri tıpkısı siyasi bunalımın ortasına düşmüşüz.

Bu benzeri sene zarfında hangi kadar çok aramızdan ayrılıp giden ergin ve hangi çokça kullanılmamış mevrut… Günce yazılarımı kıraat alışkanlığı olan okurla uzak kaldığımız o günden bugüne ben az buçuk henüz dalmışım kendimi, nedenleri, yanıtları aramaya… Twitter, İnstagram üzere sosyal mecralarda bilcümle canlı kalsam üstelik gelişigüzel fikrimi oralardan tutmak istememişim stabil.

Biz bize olma halimiz bizim…

Biraz neymiş fısıldar gibidir okurla yazar buluşmamız. Biraz eş buluşması gibidir. Az Buçuk aile içi mesele ciddiyeti, az buçuk rahatsız doktor, mail yoldaş mahremiyeti taşır yakınlığımız. Aramıza hariçten gazel okuyanlar girsin istemeyiz. Hem ağlarız hem güleriz. Gelişigüzel ahit tıpkı fikirde olmayız. Benzer siyasi görüşleri ve dini inançları taşımıyor olabiliriz amma meselelerin insanca katmanıdır hepimizin harman olduğu meydan.

Şimdi baştan birlikteyiz…

Yeni yerimizde, biz bize…

Doğru geldiniz…

MEDYARADAR/HUSUSI

Bir Cevap Yazın