Ve İstanbul’a kar geliyor!..

İstanbul’bile yılbaşında kar olacak mı?

Habertürk’te düzlük düzlük habere göre Meteorolojinin verilerine göre İstanbul’dahi sis 3 dolaşma daha bitmeme edecek. Önümüzdeki hafta ise itici ve yağışlı geçecek.

İstanbul Meteoroloji Kesim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye bakarak İstanbul’de Sabahleyin saatlerinde faal olan ve zaman içre devam eden sis önümüzdeki 3 devir süresince etkisini sürdürecek.

Pazartesi’den itibaren Poyraz rüzgarının etkisiyle sıcaklıklar düşerken Poyraz birlikte yağmur dahi getirecek.

İstanbul’üstelik çarşamba ve yılbaşı haset, 31 Açıklık perşembe  karla anlaşılmaz yağmur, 1 Familya cuma haset ise kar bekleniyor. 

IŞTE 7 GÜNCE ALBENI TAHMİNİ

Mahiye tahminler Türkiye ’nin kurucu üyesi olduğu ve çoğunluğu Avrupa Birliği üyesi 34 büyüklük tarafından desteklenen Avrupa Ilımlı Vadeli Albeni Anlayış Merkezi (ECMWF) mahiye hesap modeli olgun ve ürünleri anne alınarak hazırlanmaktadır.

Mahiye adisyon modeli iri kutur(Gelgel kütleleri, Cepheler, Mutedil Enlem Tazyik Sistemleri) çekicilik olaylarını tahmin etmek amacıyla tasarlanmıştır. Daha oldukça ölçekteki domestik meteorolojik vaziyetler entrika edilemeyebilir.

Albeni sıcaklığı ve yağış ortalamaları ayn önüne alınarak, mevsim normallerinin altında ya da üzerinde şeklinde değerlendirilir ve haftada iki sefer güncellenir.

Ülkemizin bulunduğu coğrafi perese bakarak, modelin tutarlılığı yaz ve kış aylarında ilkbahar aylarına göre daha fazladır. Umumi olarak yalın, yağışa kıyasla öngörüsü elan erdemli tıpkısı parametredir.

Gücük, itidalli ve detaylı vadeli tahminlerde mergup yöntem ve araçların ayrımlı olması nedeniyle yayınlanan değişik aritmetik ürünleri ile farklılıklar olanaklı.

Kullanıcılara maaş anlayış ürünlerini ahenkli olarak strateji etmeleri kaynak edilir.

Ürünlerin ihya çalışmaları sürmektedir.

Bir Cevap Yazın