Vehbi Dinçcan: ‘Bu sorulara ki karşılık verecek?’

Bu sorulara ki yanıt verecek?

Sonuç günlerin yer popüler ismi Yüksel Uzel. Yüksel, yılların laf aşkını bırakıp uzaklardaydı evet. Sonra, ayrımsız geceleyin ansız geldi ve hususi sazlar, hususi kıyafetler ve hususi konuklar önünde huzura çıktı.

Çıktı ve bilahare neler oldu? Bilemeyiz neler olduğunu, Yüksel anlatmazsa. Amatör yazıda, benzeri ahit evvel Belgit Cet ’nın (Ayeri) yazdığı ve sorduğu soruya ilişkin görüşlerimizi bildirmiştik. Sacit Aslan ’ın adı geçiyordu yazıda. Esbak Sacit ’le lafladık. Dedim ya, Sacit mukavemetli baş verip, giz vermiyor. Ama, biraz berbat, öfkeli. Sacit ’e Burhan Cet kabil biz de soralım en son tahlilde. Yahu anlatsana kardeşim. Biz duyduklarımızla yetinir olduk. Sen yaşadıklarını anlat. Gerçi, hangi anlatılacaksa? Ama, Sacit ’in hatıra defterinde hususi notlarının olduğunu ego biliyorum. Yüksel Uzel ’mağara Bebek Belediye Gazinosu ’nda bir akşam can alınmaması, (Kapıdaki tirit İsmail yaşıyorsa bilir) ve bilahare, viski batağına sakıt Aslan ’ın dümbelek gelip, kulise dalması ve otoparka icra vekili kulis penceresinden bahçeye kiminle birlikte uçtuğunu? Cenevre ’da, kalınan benzeri otel de, parçalanmamış bir tesadüf sonucu ayrımsız otelde küsurat, Sacit ve Yüksel Uzel ’mağara şüphesiz karşılaştığını? Antrparantez, Yüksel Hanım ’ın oraya illet gittiğini, ne hisse senedi adamının Yüksel Uzel ’e, Bereketli Diba rolü öneri ettiğini ve bu rolü Franco Nero ile mi oynayacağını? Türkiye ’ye dönerken benzeri uçakta karşılaşıp, karşılaşmadıklarını, o uçakta yanında katılmak amacıyla, kimden kayran istendiğini ve neler konuşulduğunu? Türkiye ’ye gelince nereye gidildiğini?

Az Buçuk henüz söyleyelim efendim. İsviçre ’da, Sacit Aslan ’la oturan, Erol Simavi ’ni ve Mete Arpalık ’ın ayrımsız masada oluşu,hemencecik art masada, Yüksel Uzel ’in olup olmadığını ve Yüksel Hatun ’ın yanındaki arkadaşın Sacit Arslan ’ı ’Seni öldürürüm ’ üzere bire bir tehditle oradan çıkmasını istediğinin doğruluğunu. Az Buçuk daha abartalım. Beşiktaş, grup üstündeki, Rota apt. ve Sacit ’le orada kimin karşılaştığını, antrparantez o karşılaşmaya gelen, bu günün adlı tiyatrocusu Bağlam Akbağ ’ın, Yüksel Uzel ’le olan ilişkisinin derinlğini ve Deste Akbağ ’ı, ünlü tiyatrocu, rahmetlik Gazanfer Özcan ’a kimin gönderdiğini, o bu günün ünlü tiyatrocusunun buralara gelişinde Sacit Aslan ’ın ne üzere bir rolü olduğunu sanmak isteriz. Tabii, bu münasebat zarfında, Taksim ’de bir büfe sahibinin varlığı ve o büfecinin ne kabil aynı kıyağı olduğun dahi bilelim mi? Bu soruları Sacit Arslan gani bilir. Sacit ’mağara yaşantısında, Yüksel Eş ’ın yeri dayanıklı bir büyük ve farklıdır. Diyorum ya, Aman Sacit ’i delirtmeyin sonraları karnı şişiyor ve çokça konuşuyor. Tamamen,Yüksel Bayan için mi bildikleri? artık adlı var kim, ne hatıralar bilinmedik Sacit Aslan ’üstelik. Bu günlük bu kadar, yanıt hakkı Sacit Aslan ’dahi ve Yüksel Uzel ’de…

Vehbi Dinçcan /Güneş gazetesi

SACİT ARSLAN YORUMLUYOR

Vehbi eş arkadaşım..

Bu güne kadar senden on paralık benzeri konuda ricacı olmadım, mesleğin neyi gerektiriyorsa ve zat mutlak iraden ile kaleme aldığın yazılarınıda (bügünkü yazında karışma) sitemde kelimesi kelimesine yayınladım…

Ancak, bu dönem senden ilk kez tıpkısı ricam olacak..

Bu günkü Sıra gazetesindeki köşende yazmış olduğun bahis ile ilgilendiren sorduğun soruların cevaplarını, geçmiş ilk yazında adı güzeşte başka kişilere soracaksın!..

Hele aynı anlatsınlar! görelim bakalım hangi diyecekler?..

Eğer bu konuda hiç bire bir şekilde konuşmak istemiyorlarsa, sende şartları zorlama..
 
Benim, kova olduğum ve haddinden fazla sevdiğim eşim Yasemin Mübarek ile 22 senedir mutlu aynı evliliğim var..

Nedeniyle, çirkeflik ve düşüklük ile mahmul yaşanmış olayların pisliğini lütfen benim üstüme bulaştırma!..

Senden çokça istek ediyorum…

Sacit Aslan

Bir Cevap Yazın