Vehbi Dinçcan: ‘Sen magazini enformasyon Gülben’

Sen magazini danışma Gülben!

Dün sabahleyin iki konuğu vardı Gülben ablamın. Rahşan Gülşan ile magazin dünyasına atladı. Peşi Sıra Suzan Kardeş’e magazini sordu. Magazini umum mı zül ediyor, yoksa gazeteciler mi istiyor? Hakeza aynı istifham var mı be Gülben? Sen elan bilirsin kimin istediğini birlikte, Rahşan birlikte, Suzan dahi gerçekte doğruları söylediler. Sen herhangi bir zamanki kabilinden almaza yattın dostum! Allah’ını seversen Gülben’ciğim magazin sayfalarında saha alabilmek üzere bu güne büyüklüğünde ne garip gayretlerin oldu? Benzeri onları düşünüm bakalım.

Magazin’i bütün anlatıyoruz dahi, Rahşan haddinden fazla iyicene söyledi. ‘Sadece sanatçının magazini olmaz’ Tamam sanatçı kısmısı ile magazini bozukluk bağdaştırıyorsunuz? Siyasetin bile magazini vardır, ekonominin bile. Üste spor, alelhusus ayak topu üzerinden bu ülkede magazin programı yapıldı. Suzan Ahi ne dedi? ‘Onlar olmazsa biz olmayız. Onlar haberlerimizi yapacak kim, bizleri umum tanıyacak, bilecek’ Ha bire bir bambaşka konuya daha getirelim işi. Sanatçının pozisyonu konusuna. Sen şayet incik basamak haberleri istersen, sen eğer çocuğunu kuşkusuz emzirdin haberlerini gazetecilerin huzuruna sunarsan yaparlar kardeşim. Sen sanatın, sen şarkıların ve sen yaşantınla ilişik verdiğin gelişigüzel kalem fen, haberdir.

Gülbenciğim bildirme iri zorlukları sen yaşadın, sen bilirsin. Bu istenmedik bili olayını. Ego yatak odasında yapılan habere bütünüyle karşıyım. Sanatçı, siyasetçi veya adlı biri evinin içine girdiğinde çıktı orası hususi alandır. Gazeteciyi öz almadığı sürece giremez. Amma gel canım diyenleri de biliyoruz. ‘Çiçek sulamaya gidiyorum’ diyerek beraberinde manken leziz tıpkısı hatunla eve giren politikacının dahi haberi yapılır arkadaş. Ha bi birlikte TRT’den aldığın ücretle ait sorular var? Kimseyi ait etmez ama… Benim aldığım bilgiler ‘Reklamların gelirleri seninmiş’ TRT lacerem hakeza benzeri olaya okey verdi anlamadım. TRT reklam şartları kanun gibidir üstelik.

Neyse, Ülkeden yana çekincelerin kalktı evet, sevindik. Amma magazini en üst konuşacak ve magazincileri en üst eleştirecek emanet sensin kardeşim.

Vehbi Dinçcan

Bir Cevap Yazın