Vehbi Dinçcan yazdı:

Cidal neyin sonu

Özel benzeri konuyu gündeme lütfetmek istiyorum. Magazinin içinden iki can bire bir birlerine olmadık sözlerle hakarete varan cümlelerle saldırıyor. İkisi dahi kusursuz koca. İkisi üstelik bir birlerini tanır ve aralarında demin ye büyüklüğünde ayrımsız sorumluluk olmamıştır. Erol Işık ve Sacit Arslan’ın olmadık kavgaları sitelerde bir fırtına kadar sürüp gidiyor. Kavganın rengi da galiba değil. Sonuç; akim, elde var liyakatsiz. Etrafındaki insanlarda üzülüyorlar haliyle…

Bulunmayan, birinin mirası sıkıntısı, namevcut birinin teşrifatçı halleri. Olmadık işlemler. Erol Işık, eke benzeri gazetede görev yapan ve MGD bile komutan vekilliği görevini üstlenen biri. Diğerini tanımayan namevcut doğrusu. Sacit Aslan, yıllarını bu camianın süresince sürdürmüş, bildirme yakın dostları, alelhusus magazin muhabirleri, yazarları reşit tıpkısı benibeşer… Sacit Aslan sitesinden yaylım ateş saçıyor. Erol’da ona cevaben, MGD’nin sitesinden cevapla aynı çarpışma adeta… Çok kırıcı hareketler bunlar. Bu ortamın içini gür bilen iki insanın kavgası beni rahatsız etti.

İki tarafta mebzul dostum. Sacit, dendiği antlaşma onu gani çıkarmak ister. Yaşadıklarını bereketli sanmak lazım. Erol’da inanılmaz vahim başlı, etliye-sütlüye çok karışmayan ayrımsız kayırıcı modelidir. Bozukluk bu uğraş? Dedim evet; Ballıdarı çekirdeğini doldurmayacak bire bir cidal… Hukuk çubuğu içmeleri tavsiyem. Ben o çubuğu yakar ikisinin eline tutuştururum.

Vehbi Dinçcan /Ruz gazetesi

Bir Cevap Yazın